Tříčlánkové autobusy Volvo v Göteborgu jsou historií
24 metrový dvoukloubový autobus Volvo 7500 pro 165 cestujících je v Göteborgu historií. Foto Amir Nurgaliyev
Další
Nové Mercedes Benz CapaCIty nahradily nejdelší autobusy ve Švédsku. Jeden 24 metrový autobus Volvo 7500 zůstane zachován pro budoucí generace.
Čtvrtek, 31. prosince 2020, rebus
V souvislosti s obnovou flotily autobusů společnosti Transdev v Göteborgu 13. prosince 2020 zmizely z linky 16 autobusy Volvo s délkou 24 metrů a byly nahrazeny novými 21 metrovými Mercedes Benz CapaCity.

Nejdelší autobusy ve Švédsku se zapsaly do historie, když byly uvedeny do provozu v Göteborgu počátkem dvacátých let. Nyní nastal čas jejich náhrady, ale jeden z nich daroval Transdev společnosti Spårvägssällskapet Tramway Society (místní společnost pro záchranu historických vozidel), aby byl zachován pro budoucí generace.

24 metrový dvoukloubový autobus je typu Volvo 7500 pro 165 cestujících. Do provozu byl uveden v roce 2006 na hlavní autobusové lince 16 z důvodu zvýšení kapacity a snížení dopravních kongescí na trase.

"Tyto autobusy byly charakteristické pro Göteborg a ve své době byly tyto nejdelší švédské autobusy pod heslem "Think tram - drive a bus" velkou novinkou. Děkujeme společnosti Transdev za dárek a těšíme se, až jej budeme moci ukázat v Muzeu tramvají," říká Dan Aronsson, předseda Tramway Society.

Transdev.com

Charakteristické kapacitní autobusy Volvo v Göteborgu nahradily nové Mercedesy. Foto Transdev