Tři německá města objednávají e-busy od VDL
VDL Citea SLF-120 Electric. Foto VDL
Další
V Německu už elektrické autobusy VDL Bus & Coach ujely více než 4 miliony kilometrů. Přidá se dalších šestnáct do měst Plön, Völklingen a Neuss.
Středa, 23. prosince 2020, rebus
Od prvních pěti vozů VDL Citea SLF-120 Electric pro Münster v roce 2015 dodalo VDL do Německa už více než 100 elektrických vozidel, které ujely více než 4 miliony kilometrů, ve městech Kolín nad Rýnem, Osnabrück, Oberhausen-Bottrop, Lipsko a Kiel.

V říjnu 2022 dodá VDL Bus & Coach do města Plön v severoněmeckém státě Šlesvicko-Holštýnsko 7 Citea SLF-120 Electric, baterie s kapacitou 350 kWh budou dobíjeny v noci v depu. Na silnice ve Völklingenu v Sársku se během příštích 3 let vydá 6 e-busů Citea, 5 Citea SLF-120 Electric a 1 Citea SLFA-180 Electric. I tyto autobusy budou dobíjeny v depu. VDL Bus & Coach dodává také dva autobusy Citea SLF-120 Electric a jeden Citea SLFA-180 Electric do Stadtwerke Neuss poblíž Düsseldorfu. Vozidla budou dobíjena v depu, ale vybavena budou také pantografem pro možnost rychlého dobíjení v budoucnu.

Generální ředitel VDL Bus & Coach Deutschland GmbH, Boris Höltermann, uvádí: „S dotacemi je nákup autobusů s nulovými emisemi jednodušší. Nejen velkým, ale i menším městům umožňují rychleji a efektivněji dosáhnout požadované ekologizace. Pro nás to znamená pokračovat ve vývoji s co největším využitím zkušeností evropského průkopníka v oblasti elektrické veřejné dopravy. Spolupráce s těmito třemi novými městy ukazuje, že máme důvěru měst rozhodnutých učinit veřejnou dopravu udržitelnější. V pobočce VDL v Büren je 20 specialistů na poradenství, školení a poprodejní servis a nabídneme kompletní balíček včetně spolupráce s profesionálními partnery v oblasti nabíjecích technologií a infrastruktury. “

Dopad COVID-19 na veřejnou dopravu a cestovní ruch je významný i pro VDL Bus & Coach. Poptávka po autobusech prudce poklesla, výrobce se tak snaží přizpůsobit situaci a nedávno představil kompletní sadu doporučení pro řadu Futura a Citea, které snižují riziko nákazy při cestování. Přesto VDL vidí na německém trhu dostatek příležitostí. Například Medibus, který je v současné době využíván v rámci studie Institutu Roberta Kocha (RKI) o šíření COVID-19 v Německu. Poptávka se podle výrobce zvyšuje také po double-deckeru Futura FDD ve veřejné dopravě, lze ho přizpůsobit i pro přepravu invalidních vozíků a míst na stání.


VDL Citea SLFA-180 Electric. Foto VDL
ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric