TEMSA znovu na hřišti
Během slavnostního ceremoniálu na novém sportovním stadionu Vodafone Park byli přítomni viceprezident Beşiktaş Adnan Dalgakıran, viceprezident Fatih Hakan Avşar, manažer basketbalového klubu Mesut Çebi, člen představenstva pro marketing a rozvoj podnikání Enis Ulusoy a hráč týmu Beşiktaş Aygaz Burak Turan, za TEMSA nový generální ředitel Tolga Kaan Dogancioglu (čtvrtý zleva). Foto TEMSA
Další
Černo-bílí hráči profesionálního tureckého sportovního klubu házené Beşiktaş Aygaz mají v nové sezóně v rámci sponzorství TEMSA k dispozici Safir Plus.
Sobota, 09. ledna 2021, rebus
Házenkářský tým sportovního klubu Besiktas Istanbul má nový autobus od domácího výrobce TEMSA. Zatímco fotbalisté stejného klubu jezdí v autokaru Maraton, házenkáři z Besiktas, kteří se už 11 let drží na prvním místě tabulky domácí nejvyšší soutěže a reprezentují zemi i v Evropě, získali Safir Plus. V nové sezóně budou hráči v černo-bílé využívat v rámci jednoroční dohody autokar TEMSA ve speciálním designu.

Značku TEMSA v minulém roce koupily Sabanci Holding a PPF. Závod v Turecku má roční výrobní kapacitu 11 500 vozidel, z toho 4 000 autobusů, autokarů a midibusů a 7 500 malých nákladních vozidel. Do 66 zemí společnost exportovala více než 15 000 vozidel, 5 000 do Francie a na další důležité trhy jako Německo, Velká Británie, Itálie, Rakousko, Švédsko, Litva a Benelux. Na severoamerických silnicích jezdí podle TEMSA asi 1 100 vozidel. Podle vyjádření společnosti plánuje nový generální ředitel Tolga Kaan Dogancioglu dále rozšiřovat vliv v Americe a propagovat řadu elektrických autobusů v Evropě. Stejně jako on vidí i Cenk Alper, generální ředitel společnosti Sabanci Holding, budoucnost městské veřejné dopravy v řešeních elektrické dopravy. „
V tomto segmentu využijeme technologické know-how našeho partnera Škoda Transportation a spojíme své síly, abychom společnosti TEMSA nabídli nové obchodní příležitosti,“ řekl. Dá se tedy očekávat, že TEMSA a Škoda Electric brzy uvedou na trh nový elektrický autobus.
V nové sezóně budou hráči černo-bílého tureckého klubu využívat autokar TEMSA Safir. Foto TEMSA
C.I.E.B.