TEMSA posiluje, zvyšuje kapitál o 143 procent
Čtrnáct nízkopodlažních bateriových vozidel Škoda E’City pro MHD v Praze je také první dodávka elektrobusů, kterou Škoda Electric realizuje na platformě autobusů TEMSA. První má dorazit na konci roku. Foto ŠE
Turecký výrobce v poslední době zaznamenal exportní úspěchy do Švédska, Belgie, Francie a ve spolupráci se Škoda Electric do České republiky. Má velké plány.
Čtvrtek, 24. června 2021, rebus
Po akvizici společností Sabancı Holding a skupiny PPF turecká TEMSA zvyšuje vývoz, proto bylo přijato rozhodnutí o zvýšení jejího kapitálu. Kapitál společnosti se zvýší o 143 procent z 210 milionů TL na 510 milionů TL (přibližně 1,25 miliardy korun). Cevdet Alemdar, předseda průmyslové divize Sabancı Holding a předseda představenstva společnosti TEMSA, uvedl: „Posilujeme náš kapitál, aby společnost TEMSA dosáhla silnější a konkurenceschopnější finanční struktury na domácích i zahraničních trzích.“

TEMSA Transportation Vehicles pokračuje v růstu na tuzemském i mezinárodním trhu posílením svého kapitálu prostřednictvím partnerství společností Sabancı Holding a PPF Group, ve které je dceřinou společností také Škoda Transportation. V TEMSA, již více než 50 let jedné z předních firem tureckého průmyslu, bylo přijato rozhodnutí zvýšit svůj kapitál o 300 milionů TL, na kterém se Sabancı Holding a skupina PPF budou podílet rovnoměrně. Kapitál 210 milionů TL bude zvýšen na 510 milionů TL.

V současné době má TEMSA v Evropě významné exportní úspěchy, zejména ve Švédsku, Belgii, Francii a také v České republice. Ve spolupráci se svojí sesterskou společností Škoda Electric dodá elektrické autobusy do Prahy a společně budou vyrábět také dieselové autobusy, první objednalo Ministerstvo obrany. TEMSA považuje nové zakázky za první krok nového příběhu úspěchu, který napíše.

Dnes je TEMSA značka, která se osvědčila v oblasti elektrických autobusů a autonomních vozidel. V posledních měsících jsme exportovali náš první elektrický autobus do Švédska. Jinými slovy, dnes prodáváme naše elektrická vozidla vyrobená v Adana, do země, která má hlavní slovo v oblasti technologie elektrických vozidel na světě; navíc s vlastním softwarem a bateriemi. Společnost Škoda Transportation má značné globální zkušenosti v oblasti řešení elektrické dopravy. Toto know-how připraví společnosti TEMSA další cestu k rozšíření její produktové řady a trhů v nadcházejícím období. Naším cílem je proto posílit vedoucí postavení TEMSA v oblasti elektrických vozidel nové generace a posílit její růst,“ dodává Cevdet Alemdar.

Ladislav Chvátal, ředitel skupiny PPF pro strategické projekty, vyzdvihl synergii mezi společnostmi TEMSA a Škoda Transportation v budoucích růstových plánech TEMSA:

Skupina PPF investovala do TEMSA s cílem využít synergie se Škoda Transportation a poskytnout podporu oběma společnostem při jejich expanzi na mezinárodní trhy. PPF proto vítá, že přitahují významné zákazníky po celém světě pro svá moderní a ekologická řešení hromadné dopravy. Přínosem společnosti Škoda Transportation jsou autobusy na elektrické a vodíkové palivové články.“

TEMSA

Škoda