Stavba roku 2020
V Brně Pisárkách začala fungovat nová hala pro péči o tramvaje v květnu 2020. Téměř 130 m2 prosklené plochy umožňuje lidem z ulice sledovat, jak se vozy připravují na další den. Během večerních a nočních hodin halou projede 130 vozů. Foto DPMB
Mezi 24 nominovanými na prestižní titul celorepublikové soutěže je Hala denního ošetření a očištění DEPO Brno. Hlasovat může i veřejnost.
Čtvrtek, 01. října 2020, rebus
Poprvé v historii celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku porota udělila 24 nominací na titul. Do užšího výběru se dostala hala na údržbu tramvají brněnského dopravního podniku v Pisárkách, pokud se vám líbí, můžete jí dát svůj hlas ve veřejné soutěži. Veřejnost může hlasovat o všech přihlášených stavbách do 14. října do 12 hodin. Výsledky budou vyhlášeny ve čtvrtek 15. října v Betlémské kapli v Praze.

Na cenu Stavba roku 2020 byly také nominovány Rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze (je také v užším výběru odborné poroty), Dopravní terminál na Floriánském náměstí Prostějov v Olomouckém kraji nebo Přestupní terminál Český Krumlov.

Vypisovateli 28. ročníku tradiční prestižní soutěžní přehlídky jsou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je také organizátorem a zakladatelem celé soutěže, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR.


Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
AUTO-BUS
BUSE