Španělský výrobce Irizar dodá e-busy do sousedního Portugalska
Rodinná firma Guimabus ze skupiny Vale do Ave pořizuje 17 elektrických Irizar a 16 městských a 10 meziměstských dieselových Irizar i3 postavených na podvozcích MAN pro město Guimarães. Foto Irizar
V historickém městě Guimarães obnovují celou flotilu autobusů. Irizar Group dodá bezemisní i dieselová vozidla ještě letos.
Pátek, 10. prosince 2021, rebus
Irizar Group získal v Portugalsku další zakázku, dodá 43 autobusů a autokarů do města Guimarães společnosti Guimabus, která bude 10 let provozovat dopravní obslužnost ve městě Guimarães na severozápadě země. Rodinná firma Guimabus ze skupiny Vale do Ave pořizuje 17 elektrických Irizar ie bus o délce 12 metrů s 434 kWh baterií a 16 městských a 10 meziměstských dieselových autobusů modelu Irizar  i3 postavených na podvozcích MAN s přístupem Low Entry o délce 12 a 12,75 metru. Pro nabíjení elektrických autobusů bude využíváno devět 150 kWh nabíječek (osm dvojitých) od Jema Energy patřící pod Irizar Group.

Nová vozidla ještě letos zcela obnoví současnou flotilu autobusů ve městě s historickým centrem obklopeným hradbami zapsaným v UNESCO a s bohatou historií, které je častým cílem turistů.

První autobusy s nulovými emisemi od Irizar vyjely před dvěma lety na severovýchodě Portugalska ve městě Bragança.

C.I.E.B
Zliner
Volvo DD