Škodovka dokončila dodávku trolejbusů do Sofie
Značka Škoda není v Sofii novinkou, do hlavního města dodala firma už 130 trolejbusů. Padesát z let 2013-2014 má další českou stopu. Informační systém od Bustec. Tím jsou vybaveny i nové bateriové. Foto ŠE
Další
Nové trolejbusy Škoda 27 Tr už svezly v hlavním městě Bulharska tisíce cestujících, informace o trase a zastávkách získávají prostřednictvím infopanelů Bustec.
Pátek, 09. července 2021, rebus
Dceřiná firma skupiny Škoda Transportation pro hlavní město Bulharska vyrobila 30 moderních nízkopodlažních trolejbusů za zhruba 500 milionů korun. „Dodávku všech třiceti osmnáctimetrových kloubových vozidel typu Škoda 27 Tr jsme dokončili během června. První trolejbusy z této sériové zakázky se v ulicích Sofie objevily již v březnu a k jejich provozu máme od dopravního podniku velmi pozitivní ohlasy,“ říká Oldřich Husa, projektový manažer Škody Electric. Škodovácké trolejbusy pro Sofii jsou vybaveny trakčními bateriemi, takže v hlavním městě Bulharska jezdí i v místech, kde chybí trolejové vedení. Na jedno nabití trolejbusy ujedou zhruba pět kilometrů. Vozy pro 123 cestujících jsou vybaveny informačním systémem od společnosti Bustec.

Pro plzeňskou Škodovku, která je členem skupiny PPF, je bulharský trh významným odbytištěm. Jen do hlavního města Sofie dodala už osmdesát nízkopodlažních kloubových trolejbusů a třicet dvanáctimetrových.

Stejně tak je aktivní na bulharském trhu společnost Bustec. První vozidlo dopravního podniku v Sofii bylo vybaveno informačních systémem Bustec již v roce 2010. V současné době je používán řídící palubní systém včetně akustického hlášení, kterým Bustec dovybavuje i starší vozy. Infopanely s barevným číslem linky (RGB) a bílým LED polem pro zobrazení cílové stanice budou vybaveny i nové autobusy, jejichž dodavatel je vybírán v tendru.
Informační systém do trolejbusů Škoda 27 Tr dodal Bustec
Volvo electric