Šedesátka s Technickým muzeem v Brně
Technické muzeum spravuje také sbírku historických vozidel. Prohlídka depozitáře v Brně-Líšni je možná pouze pro skupiny osob. Foto TMB
Technické muzeum v Brně slaví v sobotu 28. srpna 2021 šedesátku s celodenním programem pro veřejnost. Vyjedou i historická vozidla.
Středa, 25. srpna 2021, rebus
Letošní rok je pro Technické muzeum v Brně výroční. 1. ledna 1961 došlo k osamostatnění brněnské pobočky Národního technického muzea – Archiv a vzniklo Technické muzeum v Brně. Na Nový rok 2021 tomu bylo právě šedesát let.

Celodenní narozeninová párty na oslavu tohoto výročí s názvem Šedesátka s Technickým muzeem v Brně proběhne v sobotu 28. srpna  před muzeem, v muzeu i v areálu za muzeem.

Z toho důvodu dojde od 9 do 19 hodin na trase tramvaje č. 12 směr Technologický park k výluce, tramvaj bude mít konečnou už v zastávce Červinkova. Uzavřena bude také část ulice Purkyňova – od zastávky Červinkova až po křižovatku za zastávkou Technické muzeum v Brně, tj. křižovatku ulice Purkyňovy s ulicí Herčíkovou.

K muzeu budou jezdit z centra Brna vozidla z muzejní sbírky:

Z náměstí Svobody vybrané tramvaje a autobusy do Králova Pole na zastávku Technické muzeum a zpět. Nástup a výstup bude možný pouze na těchto dvou zastávkách.
   
Z Mendlova náměstí trolejbusy ze sbírek Technického muzea v Brně pojedou po trase Mendlovo náměstí – Pisárky – vozovna Komín – Královo Pole, Srbská. Nástup a výstup bude možný na konečných zastávkách Mendlovo nám. a Srbská a také a na zastávkách Výstaviště (z) – Pisárky (z) – Anthropos – Jundrovský most (z) – Vozovna Komín – Přívrat (z) – Skácelova – Slovanské náměstí (z) – Srbská.

Doprava vozidly z muzejní sbírky je ZDARMA, obsaditelnost je omezena kapacitou sedadel.

Svezete se těmito historickými vozidly:
Tramvaje: parní lokomotiva Caroline s vlečnými vozy č. 25 a 6, motorový tramvajový vůz č. 99, tramvaj T3M č. 1594
Autobusy: Praga RND, Škoda 706 RO s přívěsem Karosa B40, Karosa ŠM11, Ikarus 280, Karosa B831, Karosa C744
Trolejbusy: Škoda 6Tr, Škoda 14Tr01, Škoda 15TrR, Škoda 17Tr

Sobotní program ZDE

Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE