Scania hledá nejlepšího řidiče kamionu v celé Evropě - podrobnosti.
Martin Benda (marketingový ředitel Scania Czech Republic), Bengt Thorsson (generální ředitel Scania Czech Republic)
Další
Čeští řidiči kamionů dostanou již potřetí příležitost ukázat svoje schopnosti v rámci celoevropské soutěže „Mladý evropský řidič kamionu 2007“ (Young European Truck Driver – YETD). Evropský vítěz získá špičkový nákladní vůz Scania v hodnotě 100 000 EUR.
Neděle, 14. ledna 2007, dabra
Praha, 11. ledna 2007 –Soutěž již tradičně organizuje společnost Scania a je určena řidičům profesionálům ve věku do 35 let, kteří mají řidičské oprávnění na nákladní vozy a přívěsy, bez ohledu na značku vozu, který řídí.

Společnost Scania usiluje prostřednictvím tohoto projektu o prohloubení teoretických a praktických znalostí mladých řidičů, které považuje za důležitý faktor bezpečnosti na silnicích. Dobře vyškolený řidič, který ví, jak správě využívat bezpečností systémy a prvky vozidla, může svým chováním výrazně ovlivnit konečný dopad dopravních nehod. Zkušení řidiči jsou také schopni snižovat spotřebu paliva a tím i provozní náklady. Projekt je zároveň koncipován v souladu s bezpečnostními cíli Evropské komise – snížit počet smrtelných dopravních nehod do roku 2010 na polovinu.

Martin Benda, marketingový ředitel společnosti Scania Czech Republic, řekl: “ Pro podnikání v oblasti silniční přepravy i pro samotnou bezpečnost je právě řidič klíčovým faktorem. Dobře vyškolený řidič totiž ví, jak správně využít bezpečnostní systémy a prvky vozidla a jak předcházet nebezpečným situacím. Je také schopný snižovat spotřebu paliva a tím i provozní náklady.”

Zdeněk Bambas, ředitel služby dopravní policie, uvedl: „Tuto akci podporujeme, neboť umožňuje mladým českým řidičům nákladních vozidel, kteří se jí účastní, zlepšit své dovednosti řízení, uvědomit si jejich význam pro bezpečnost a plynulost provozu a pomůže jim zásady bezpečné jízdy promítnout do každodenní praxe. Tím tato prakticky orientovaná soutěž preventivně přispívá k potřebnému zvýšení bezpečnosti provozu na našich silnicích a dálnicích.“

„Dopravní nehodovost je v posledních letech velmi závažným problémem. Proto vítáme a podporujeme všechny iniciativy, které bezpečnost podporují. Jednou z nich je i tradiční soutěž Mladý evropský řidič kamionu, pořádaný společností Scania,“ uvedla Alena Šteflová, vedoucí české kanceláře WHO.

Kdo se stane národním vítězem a bude reprezentovat Českou republiku na celoevropském finále ve Švédsku, se rozhodne mezi nejlepšími profesionálními řidiči kamionů ve věku do 35 let v národním finále 23. června tohoto roku v areálu letiště Příbram. Hlavní cenou pro vítěze národního kola bude plazmový televizor. Nejlepší řidiči z každé země se v září 2007 vydají na evropské finále do Švédska. Evropský vítěz získá špičkový nákladní vůz Scania v hodnotě 100 000 euro. Po letech 2003 a 2005 je to již třetí soutěž YETD. V roce 2005 se do evropské soutěže zaregistrovalo 13 tisíc profesionálních řidičů, v České republice soutěžilo celkem 528 řidičů. Obdobná soutěž se bude konat celkem ve 38 zemích na celém světě. Vedle zemí EU (již včetně Bulharska), Norska, Švédska a Turecka, si své síly změří letos i řidiči v Argentině, Brazílii, Tchai-wanu, Jižní Africe, Austrálii, Jižní Koreji, Malajsii, Botswaně, Namibii a Tanzanii.

Soutěž podporuje Evropská komise a IRU (International Road Transport Union - Svaz mezinárodní silniční dopravy). Scania bude také spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) organizovat po dobu závodů semináře o silniční bezpečnosti v mnoha zúčastněných zemích. V České republice projekt podporují Ředitelství služby dopravní policie, česká kancelář WHO, BESIP – Ministerstvo dopravy a ČESMAD Bohemia.
Bližší informace:
daniela.hornova@scania.cz
http://yetd.scania.com/CZ/Start/
TZ Scania Czech Republic s.r.o.
Tiskov konference: Zdeněk Pikous (ČESMAD Bohemia), Alena Šteflová (WHO ČR), Martin Benda Scania Czech Republic), Bengt Thorsson (Scania Czech Republic), Zdeněk Bambas (Dopravní policie) a Zuzana Ambrožová (Ministerstvo dopravy - BESIP)
Martin Benda (marketingový ředitel Scania Czech Republic), Bengt Thorsson (generální ředitel Scania Czech Republic) na novoročním setkání 11.1.
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS