RegioJet vrací do provozu další spoje
RegioJet se vrací k původnímu rozsahu autobusových a vlakových spojení, která byla v provozu před omezeními spojených s pandemií Covid 19. Kromě vnitrostátních spojů vyjedou autobusy i do Berlína.
Pátek, 23. dubna 2021, rebus
Od 1. 5. obnoví RegioJet provoz na mezinárodní autobusové lince Praha – Drážďany – Berlín a zpět. Autobusy budou zatím jezdit 1x denně v každém směru – a to s odjezdem v 8:30 hodin z Prahy a v 15:00 hodin zpět z Berlína. Další spoje na této lince plánuje operativně přidávat v průběhu měsíce května.

Již od tohoto týdne výrazně navyšuje RegioJet počty autobusových spojů na linkách: Praha - Liberec, Most/Chomutov - Praha, Ostrava - Brno, Český Krumlov – České Budějovice – Písek - Praha,  Karlovy Vary - Praha. Od neděle 25. 4. posílí pravidelné nedělní a následně páteční spoje jedoucí ve špičce na lince Brno-Praha a zpět.

Už minulý víkend během nedělí špičky dopravce opět posílil vlakové spojení například mezi Ostravskem a Prahou a na trase Praha – Košice a od pondělí 26.4. přidává další spoje.

Každý týden teď přibývá až 30 % nových cestujících. Rychle na to reagujeme, přidáváme od pondělí 26. 4. další spoje mezi Prahou a Ostravskem a během víkendových špiček nasazujeme maximum vozů. Cestující opět jezdí jak na pracovní cesty, tak i na výlety s rodinou“,  říká Ivana Sachsová, ředitelka společnosti RegioJet a dodává: „Aktuálně jezdí vlaky víc lidí, než před 1. březnem, kdy byla vyhlášená poslední omezení spojená s Covid 19.“  

Na trase Praha – Brno – Bratislava / Vídeň je již nyní v provozu naprostá většina vlakových spojů. V pátek 28. 5. pak vyjede první vlakový spoj RegioJet z České republiky do chorvatského Splitu a Rijeky.

Rošero P
IDOS