První elektrobusy v nových barvách v Sosnovci
Solaris předal čtrnáct žlutých sólo a kloubových Urbino electric svému dlouholetému zákazníkovi PKM Sosnowiec.
Pátek, 03. září 2021, rebus
Ve čtvrtek 2. září proběhlo oficiální předání 14 elektrických autobusů provozovateli městské dopravy Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej (PKM) v Sosnowci ležícím v Hornoslezské oblasti Polska: Urbino 12 electric a 5 kloubových Urbino 18 electric. Součástí dodávky byla také nabíjecí infrastruktura, tři stanice pro rychlé nabíjení pantografem během dne a osm plug-in pro nabíjení přes noc.

PKM Sosnowiec a Solaris spolupracují téměř 20 let. Polský výrobce dodal do města téměř 120 autobusů. Elektrické jsou poprvé ve žlutých metropolitních barvách. První tři e-busy od Solaris ujely za tři roky téměř milion kilometrů. Nových čtrnáct objednala PKM v srpnu 2020.

Všechny elektrobusy jsou vybaveny bateriemi Solaris High Energy. Komfortní interiér s plně automatizovanou klimatizací a USB porty pojme 86 cestujících v Solaris Urbino 12, Urbino 18 přepraví 130 osob. PKM Sosnowiec nechal do svých autobusů namontovat alkoholtester, systém počítání cestujících, kamery uvnitř i před vozidlem a uzavřenou kabinu řidiče.

Volvo electric