Provoz veřejné dopravy ve Středočeském kraji se vrátí do režimu před pandemií
Od 1. října vyjedou ve Středočeském kraji v rozsahu před pandemií, pokud se ovšem dopravcům podaří zajistit dostatečný počet řidičů. Ilustrační foto Arriva
Obyvatelé našeho největšího kraje budou moci využít od 1. října více spojů. Návrat do plného provozu jako před covidem záleží na dostatečném počtu řidičů. 
Středa, 22. září 2021, rebus
IDSK -  organizace zajišťující veřejnou dopravu ve Středočeském kraji - přichází s dobrou zprávou hlavně pro obyvatele středočeského regionu. Od 1. října obnovuje provoz veřejné dopravy do intervalů před covidem. Výjimkou zůstávají zatím oblasti a linky, kde se autobusovým dopravcům dosud nepodařilo zajistit dostatečný počet řidičů. Zde bude provoz obnoven, jakmile bude dokončena certifikace nových řidičů.

V současné době probíhají jednání s dopravci a upřesňují se jízdní řády.

Jedinou stálou výjimkou zůstávají zrušené noční vlaky z Prahy do Středočeského kraje. Dopravce tak reaguje na epidemiologickou situaci, která nepředpokládá velké shromažďování lidí na akcích, které trvají déle než do půlnoci. Půlnoční rozjezdy z koncových stanic pražského metra do Středočeského kraje jsou zachovány.

Rošero P
IDOS