Pro přátele a fandy veřejné dopravy připravili podobní nadšenci
Ve Švýcarsku nejsou vleky za autobusy či trolejbusy tolik výjimečné jako v jiných zemích, a tak zde nalezneme i takovouto raritu…
Další
12tidenní zájezd do Švýcarska, zaměřený na systémy veřejné dopravy. Termín konání akce je 23.7.-3.8.2007.
Středa, 07. března 2007, dabra
BUSportál chce pomoci s propagací zájezdu - na oplátku má slíbené fotografie pro své čtenáře. Organizátoři zájezdu Jan Marek a Daniel Ditrych pro BUSportál připravili tyto informace:
"Máme v plánu navštívit nejzajímavější města Švýcarska, vyzkoušet jejich MHD, svézt se švýcarskými vlaky a podívat se i do francouzského Lyonu a rakouských měst Innsbruck, Salcburk a Linec. Akce je pojata tak, aby její účastníci viděli to nejzajímavější (nejen) ze švýcarské dopravy a cena zájezdu přitom byla přijatelná. Proto jsme zvolili ubytování v kempech a převážně vlastní stravu. Doprava bude zajištěna klimatizovaným autobusem nebo mikrobusem. Program v jednotlivých městech bude většinou volný. Vždy poskytneme informace o městě a jeho MHD a pak už bude záviset na každém účastníkovi, jestli se bude raději vozit městskou dopravou, fotografovat, obdivovat památky či třeba vyrazí za nákupy. V některých městech chceme zajistit i exkurze do dopravních podniků. Z největších zajímavostí stojí za zmínku tříčlánkové trolejbusy v Ženevě a Luzernu, trolejbusy s přívěsem (taktéž Luzern), patrové autobusy v regionální dopravě (např. okolí St. Gallenu), neobvyklé prostředky MHD v Curychu (zubačka, pozemní lanovky, lodě), automatické metro v Lausanne a mnoho dalšího. Podíváme se také do francouzského města Lyon, kde najdeme zajímavostí celou řadu – např. trolejbusovou linku, která se klikatí úzkými uličkami a jezdí na ní minitrolejbusy. Jeden den je vyhrazen pro cestu přes švýcarské Alpy se svezením vlakem v jednom velice atraktivním úseku, který je součástí trasy Glacier Expressu. Jedním z cílů akce je i návštěva ohrožených trolejbusových provozů v Basileji, Schaffhausenu (miniprovoz o 1 lince) a rakouském Innsbrucku. Innsbrucký trolejbusový provoz se bohužel data konání akce nedožil, takže v tomto městě se hlavní náplní programu stane tramvajová dráha Stubaitalbahn, která vede malebnou přírodou daleko za město. Hned poté však navštívíme město, kde mají trolejbusy zelenou, a sice Salcburk. Poslední zastávkou bude Linec, kde nalezneme podzemní tramvajovou trať či nejstrmější tramvajovou dráhu Evropy."

"Těšíme se na Vaši účast!"

Více na http://mujweb.cz/www/svycarsko2007/default.htm
Typický švýcarský autobus – karoserie od domácí firmy Hess na podvozku Scania. Zde v provedení PostAuto, tedy regionální autobus provozovaný švýcarskou poštou.
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS