Po Ústeckém kraji s DÚKapkou v mobilu
DÚKApka pro bezkontaktní a bezhotovostní nákup jízdenek. Foto DÚK
Další
Aplikace Dopravy Ústeckého kraje vyhledá spojení, umožní nákup jízdenek všech dopravců integrované dopravy, zobrazí mapu i výluky a  zpoždění.
Čtvrtek, 01. října 2020, rebus
Prostřednictvím nové mobilní aplikace DÚKapka cestující v integrované dopravě Ústeckého kraje nakoupí jízdní doklady, vyhledá spojení, zobrazí si aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo polohu spoje. Stane se alternativou klasického prodeje jízdenek, kdy umožní samoobslužný nákup jízdenky bez součinnosti řidiče, průvodčího nebo pokladní.

„Je pozitivní, že se již tento podzim podaří náš přínos hygienicky bezpečnějšímu cestování veřejnou dopravou, kdy se ještě zmenší a zkrátí kontakt mezi cestujícími a řidiči či průvodčími. Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou,“ popsal DÚKapku náměstek hejtmana Jaroslav Komínek v tiskové zprávě kraje. První verzi DÚKapky Doprava Ústeckého kraje pro Android i IOS testuje, hotová má být do konce roku. Uznávat ji budou všichni dopravci v DÚK.

Aplikace bude co nejvíce uživatelsky příjemná. Cestující si na svém účtu bude moci v rámci svých personálních jízdních řádů označit zastávky jako „domov“ či „oblíbené“. Dále aplikace umožní zobrazení aktuální situace na zastávkovém informačním systému včetně aktuálního času příjezdu i případného zpoždění nebo zobrazení aktuální dopravní situace na mapě včetně polohy dopravních prostředků a informace o zpoždění. V DÚKapce cestující nalezne i dopravní mapy se zobrazením zastávek a navigace k nejbližší zastávce, zobrazení provozních mimořádností a informací o plánovaných výlukách v dopravě nebo informace o předprodejních a informačních kancelářích integrovaných dopravců a základní informace o tarifu a smluvních přepravních podmínkách DÚK.

Aplikaci bude možno stáhnout z Google Play či App Store. K dispozici bude verze pro obě platformy. Uživatel bude mít dvě možnosti buď se zaregistrovat a vytvořit si vlastní účet, nebo používat aplikaci bez přihlášení – anonymně.

Pro Ústecký kraj vyvíjí aplikaci společnost CHAPS.


V DÚKapce cestující naleznou také informace o mimořádnostech a plánovaných výlukách. Foto DÚK
Rošero P
IDOS