Po půl století dojezdily autobusy na náměstí v Mnichově Hradišti, označníky ale ještě nemizí
Místo jízdních řádů jsou na označnících bývalých zastávek na náměstí v Mnichově Hradišti fotografie důležitých momentů z historie náměstí. Foto Arriva
Další
Masarykovo náměstí se po 59 letech mění, zmizí autobusové nádraží a vznikne nové centrum města. Devět označníků nyní mapuje historii a ukazuje budoucí podobu místa. 
Pátek, 16. října 2020, rebus
V neděli 11. října projel ve 21:57 kloubový autobus na lince z Mladé Boleslavi do Mimoně přes náměstí v Mnichově Hradišti. Za poslední roky zda zastavily statisíce spojů z velkých měst i malých vísek a pro cestující to byla samozřejmost. Nedělní spoj do Mimoně byl ale úplně posledním, který projel touto zastávkou a po 59 letech uzavřel dlouhou epochu autobusového nádraží na Masarykově náměstí, odkud jezdilo několik generací školáků, tisíce dospěláků i stovky řidičů autobusů.

Označníky odjezdových stanovišť ale z náměstí zatím nezmizely a mají dočasně ještě jedno využití. Jízdní řády nahradily fotky s důležitými momenty z historie Masarykova náměstí. K vidění je kromě starých snímků i jeho budoucí nová podoba. Asi za měsíc dojde k odstranění označníků a dva z nich Arriva věnuje mnichovohradišťské radnici pro využití v plánovaném muzeu Liazu, který je s městem neodmyslitelně spjat.

Z důvodu revitalizace náměstí našly autobusy už loni v prosinci nové místo u vlakového nádraží, kde vyrostl dopravní terminál. Z centra města ale autobusy nezmizí, dál budou zastavovat u polikliniky a u náměstí se teď dokončují nové zastávky na hlavní silnici do Turnova, v provozu by měly být v půlce listopadu. Úpravy tras dvaceti linek ZDE.

Označníky zastávek na Masarykově náměstí v Mnichově Hradišti mapují historii místa. Foto Arriva
Na devíti zastaveních si můžete prohlédnout jak náměstí vypadalo a jaká bude jeho budoucí podoba. Foto Arriva
Mnichovo Hradiště 60. léta 20. století. Foto Arriva
Mnichovo Hradiště rok 1962. Foto Arriva
Mnichovo Hradiště konec 70. let 20. století. Foto Arriva
C.I.E.B.