PID se v červnu rozšíří na Sedlčansko a Dobříšsko
13. června 2021 bude dokončena integrace Sedlčanska do PID. Foto ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY
Další
Na 13. červen je plánována integrace dalších 28 obcí z Příbramska do společného systému Prahy a Středočeského kraje.
Pátek, 04. června 2021, rebus
Na Příbramsku v oblastech Sedlčanska a Dobříšska bude dokončena integrace zbývajících linek. Dalších 28 měst a obcí by mělo zapojením do PID získat atraktivnější spojení a v přepravních uzlech na trasách páteřních linek dojde k zavedení návazností na další linky.

Integrace přinese stejně jako v ostatních oblastech možnost cestovat na jeden jízdní doklad vlakem i autobusem. Papírové jízdenky si cestující dál koupí bez přirážky u řidičů autobusů, případně také v pokladnách železničních stanic. Plný sortiment jízdenek PID nabízí také aplikace PID Lítačka a také jízdenkové automaty PID. Výhodnější předplatné může být na Průkazce PID, kartě Lítačka nebo jiné kompatibilní kartě.

Obce integrované od 13. června:

Borotice, Daleké Dušníky, Dolní Hbity, Drásov, Drevníky, Drhovy, Dublovice, Hřiměždice, Jesenice, Kamýk nad Vltavou, Klučenice, Kosova Hora, Krásná Hora nad Vltavou,  Milešov, Nečín, Nedrahovice, Nepomuk, Obory, Ouběnice, Prosenická Lhota, Příčovy, Rybníky, Svaté Pole, Svatý Jan, Štětkovice, Višňová, Zduchovice a Županovice

Zavedeno bude 12 nových autobusových linek PID, z dosavadní linky 754 vznikne páteřní tangenciální linka spojující Benešov, Sedlčany a Příbram. V dopravních uzlech Dobříš a Sedlčany budou zavedeny přestupní návaznosti. Na trase Votice - Sedlčany vznikne nová linka 519 a na mezikrajské lince do Jižních Čech č. 454 na trase Sedlčany - Sedlec-Prčice - Tábor bude rozšířen provoz. Zrušeno bude celkem 21 linek Středočeské integrované dopravy.

Většinu linek bude provozovat ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, dále ČSAD Benešov, COMETT PLUS a STENBUS.

Detaily o včetně návrhu jízdních řádů ZDE

V Sedlčanech na konci roku 2019 po deseti letech příprav otevřeli nový autobusový terminál. Foto ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY
První část Sedlčanska byla zaintegrována do PID v dubnu 2017. Zahájení proběhlo ještě na původním autobusovém nádraží v Sedlčanech, kterému chybělo jakékoliv zázemí pro cestující i řidiče. Foto Busportál
Rošero P
IDOS