Pětice nových trolejbusů v Opavě má jména
Boženka, Opavák, Elza bus, Stopatnáctinožka a Opavouk vozí cestující v Opavě. Foto MDPO
Trolejbusy Škoda 32 Tr jsou v provozu od ledna 2021, pokřtěny jako Opávák, Boženka, Elza bus, Stopatnáctinožka a Opavouk byly 5. května.
Pátek, 14. května 2021, rebus
Za účasti vedení města a Městského dopravního podniku Opava dostalo ve středu 5. května pět trolejbusů Škoda 32 Tr z poslední dodávky Škoda Electric svá jména. Porota v soutěži Pojmenuj si svůj trolejbus vybrala pět vítězných návrhů, které zaslali žáci opavkých základních škol. Starší trolejbusy se jmény Měšťáček, Divadlík, Sportáček, Řechtáček, Strašák, Želvík, Duhovník, Ježula, Arra bus nebo Čarobus tak doplnily Boženka, Opavák, Elza bus, Stopatnáctinožka a Opavouk.

Trolejbusy stály 60,1 milionu korun, z osmdesáti pěti procent byla tato částka pokryta dotací z evropských fondů. Opava od roku 2018 takto nakoupila 15 trolejbusů a do konce roku přibude i pětice podobných autobusů SOR NSG 12.

Opavský dopravní podnik ročně najezdí více než 2,8 milionu kilometrů a přepraví téměř 9 milionů cestujících (2019). Provozuje celkem 15 autobusových linek s celkovou délkou přesahující 150 km a celkem 11 trolejbusových linek v souhrnné délce 61 km.

Rošero P
IDOS