Perlička z provozu Arrivy: Autobusy v Manětíně jezdí potokem
Ke konci dubna začala kvůli stavbě kanalizace další uzavírka v Manětíně na severním Plzeňsku. Ta autobusy Arrivy vyhnala na opravdu mimořádnou objížďku, kterou snad ještě nikdy nezažily. Foto Arriva
Další
„Cestou ne cestou, polem ne polem, jedu za tebou, létem malotraktorem. Jen kola zdolaj výmoly, pálim to lesem po poli, lán pole mizí pod koly, z kopce to ale vosolím“.
Pátek, 23. dubna 2021, rebus
... zpívá kapela MIG 21 v legendární písničce Malotraktorem. Někdy se tak cítí řidiči, kteří musí zdolat některé uzavírky opravdu cestou necestou. Omezení a uzavřené silnice se dopravcům často nelíbí, protože ženou autobusy na dlouhé nebo zvláštní cesty a zdržují.

Uzavírky pravidelně omezují i cestující v autobuse. Všichni dopravci se snaží minimalizovat dopady a řadu omezení proto autobusy zdolávají třeba úzkou křivolakou uličkou, lesem, polní cestou nebo po náhradních mostech. Ke konci dubna začala kvůli stavbě kanalizace další uzavírka v Manětíně na severním Plzeňsku a ta autobusy Arrivy vyhnala na opravdu mimořádnou objížďku, kterou snad ještě nikdy nezažily.

Kvůli stavbě kanalizace a objížďce přes most s omezenou nosností jezdí autobusy dočasně potokem a zdolávají zdejší brod, protože jiná dobrá objízdná trasa tady neexistuje, aby nezrušila obsluhu řady zastávek a obcí.

Drn, Drn, Drn ...
Cestou ne cestou, polem ne polem, jedu za tebou, létem autobusem, Drn, Drn, Drn .... Arriva jezdí v Manětíně na Plzeňsku opravdu zajímavým terénem. Foto Arriva
C.I.E.B.