Otokar zakončil dodávku 364 autobusů do Izmiru
Slavnostního ukončení zakázky - předání všech 364 autobusů se zúčastnil starosta Izmiru, generální ředitel ESHOT a generální ředitel Otokar. Foto Otokar
Další
Autobusy dodává turecký výrobce do různých měst ve svém domácím prostředí, i do Evropy. Zakázka pro Izmir patřila k největším. 
Úterý, 27. července 2021, rebus
Během jednoho roku Otokar, společnost ze skupiny Koç Group, dodal 364 autobusů do izmirského dopravního podniku ESHOT. Šlo o jeden z největších kontraktů na autobusy v Turecku z poslední doby. Nízkopodlažní Otokar KENT C a kloubové KENT byly uvedeny do provozu slavnostně na začátku července 2021.

Otokar podepsal smlouvu za přibližně 476 milionů TRY (asi 1,21 miliardy korun) 18. srpna 2020 po výsledku výběrového řízení uspořádaném Městem Izmir. Součástí je poskytování poprodejních služeb po dobu pěti let. V Izmiru, který Turecko nazývá klenotem Egejského regionu, si drží domácí výrobce silnou pozici, autobusy začal dodávat v roce 2009 a nyní počet jeho vozidel v provozu přesáhl 750. Nové osmnáctimetrové kloubové autobusy (28 ks) KENT budou jezdit do konce roku také v hlavním tureckém městě Ankara.

Společnost Otokar byla založena před 58 lety. Jeho více než 35 tisíc autobusů vyrobených v tomto období přepravilo miliony cestujících ve více než 50 zemích. U zákazníků v Evropě jsou oblíbeny pro svůj design, komfort, technologie, výkon, dobrou ovladatelnost, nízké provozní náklady i bezpečnostní prvky. Nabízejí cestujícím díky prostorným interiérům a vzhledu moderní veřejnou dopravu, uvádí Otokar.

Autobusy vyrobené v turecké Sakarya jsou v provozu ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu, Rumunsku nebo Belgii. Brzy se mezi zákazníky zařadí i Slovensko, kam přijede do konce letošního roku 40 kloubových autobusů, a zřejmě i Česká republika (Ústecký kraj).
Kloubové autobusy od Otokar vyjedou příští rok i v Bratislavě. Foto Otokar
Nové kloubové autobusy KENT přijedou do Ankary. Foto Otokar
Kloubový KENT je dostupný v délkách 18,75 a 21 metrů. Foto Otokar
Dvanáctimetrový KENT C. Foto Otokar
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD