Nový zájezdový Mercedes-Benz Euro VI pro Tchaj-wan
Autokar Mercedes-Benz pro Tchai-wan. Foto Daimler
Daimler Buses vstupuje na trh v ostrovním státě s autokarem vyrobeným ve Španělsku (podvozky) a na Tchaj-wanu (karosérie). Tradiční prvky kombinuje s hvězdným designem.
Úterý, 16. března 2021, rebus
Na výroční tiskové konferenci Daimler Buses připomněl Till Oberwörder, který řídí divizi autobusů, že svět autobusů je globální. Jako příležitost pro rozšiřování trhu zmínil Asii. Příležitost k růstu chce využít Daimler zejména ve Vietnamu, kam poprvé po vstupu na trh v roce 2020 dodá letos autobusové podvozky. Vyráběny budou v Sámanu ve Španělsku, karosérie ve Vietnamu.

Nyní oznámil Daimler Buses vstup na tchaiwanský trh, se zájezdovým autobusem Euro VI založeném na podvozku Mercedes-Benz OC 500. Podvozky bude dodávat také závod Daimler Buses v Sámanu, tentokrát partnerovi MFTB Taiwan Company Ltd. (společný podnik dceřiné společnosti Daimler FUSO a skupiny Shung Ye), který bude vozidla kompletovat.

Design dvounápravového vozidla byl navržen zcela nový v rámci spolupráce s MFTB. Byly zkombinovány tradiční tchajwanské prvky s moderním designovým jazykem Mercedes-Benz. Emisní norma Euro VI bude v zemi novinkou. Kromě nízké spotřeby paliva bude mít také řadu moderních bezpečnostních prvků.

Autobusová divize společnosti Daimler Truck AG je na Tchaj-wanu od roku 2018. Vstup na trh byl důležitým krokem v růstové strategii skupiny se sídlem ve Stuttgartu. Východoasijský stát s více než 23 miliony obyvatel a vynikající dopravní infrastrukturou má obrovský potenciál. Současný počet přes 3 000 autokarů nad 8 t je srovnatelný s evropskými zeměmi. V současné době dominují v ulicích místní nebo asijské vozy.
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD