Nový Mercedes-Benz Intouro získal ve Španělsku 'Touring Coach 2021', ukázal se i v Čechách
Zcela nové Intouro třetí generace představil Daimler vloni, kromě zájezdové dopravy je vhodný i jako linkový autobus. U nás ho známe z flotily ICOM transport, kde se představil i nový model.
Středa, 24. února 2021, rebus
Odborná porota složená ze zástupců 37 renomovaných španělských autobusových společností zvolila Mercedes-Benz Intouro „Touring Coach of the Year“. Hlasování uspořádala španělská vydavatelská společnost Grupo Editorial Editec, která vydává časopisy „Viajeros“ (Autobus) a „Transporte 3“ (nákladní automobily). Vítězství Intouro navazuje na úspěchy kolegů stejné značky, v předchozích letech získaly ocenění plně elektrický městský autobus eCitaro a Tourismo.

"Provozovatelé autobusové dopravy vybrali v kategorii meziměstské a turistické cestování plnokrevný Mercedes-Benz, všestranný vůz, který je  ve svém segmentu lídrem v oblasti nových technologií. Jako příklady lze uvést inovativní komponenty pro systém klimatizace a kokpit, jedinečný volitelně dostupný asistenční systém nouzového brzdění Active Brake Assist 5 s detekcí chodců a Sideguard Assist jako pomocníka při zatáčení," uvádí Daimler.

Díky modulárnímu konceptu lze vybavit a přizpůsobit vůz tak, aby vyhovoval specifickým potřebám. Lze ho použít jako vysokopodlažního meziměstského autobusu se zavazadlovým prostorem až po školní autobusy a kyvadlovou dopravu nebo pro přepravu zaměstnanců a výlety. Zatím je k dispozici jako klasický dvounápravový autobus ve dvou délkách: 12,18 m a 13,09 m a snadno ovladatelné kompaktní vozidlo o rozměrech 10,75 m, a bude k dostání i jako třínápravový autobus dlouhý 14,88 m.

Zcela přepracované Intouro uvedl Mercedes-Benz vloni na podzim. Před pár dny ho EvoBus Česká republika přivezla do Česka ukázat na žádost společnosti ICOM transport, která velkou flotilu předešlé generace Intouro provozuje. Kromě Icom se nové Intouro představilo v Arrivě.
Z nabízených délkových variant byla v Čechách dvánáctimetrová verze s kapacitou 51 sedadel a dvěma jednokřídlými dveřmi.

Autor fotografií Mercedes-Benz Intouro v Čechách: Michal Štengl, šéfredaktor magazínu Transport-logistika.cz

Před pár dny představil EvoBus Česká republika nové Intouro v ICOM transport a v Arrivě. Foto Michal Štengl
C.I.E.B
MAN truck bus
Zliner