Nový člen z rodiny elektrických Solaris Urbino
Nový elektrický autobus představí 30. září 2021 představenstvo společnosti Solaris a designéři. Foto Solaris
30. září 2021 ve 12:00 se uskuteční světová premiéra nejnovějšího modelu elektrického autobusu Solaris. 9metrový nízkopodlažní elektrický autobus Urbino 9 LE odhalí výrobce online.
Úterý, 31. srpna 2021, rebus
Rodina elektricky poháněných Urbino Solaris se brzy rozroste o nový model midibusu. Po Urbino 15 LE, které mělo premiéru v loňském roce také online, jde o další meziměstský autobus s nulovými emisemi.

Solaris své nové bezemisní vozidlo pro veřejnou dopravu představuje jako inovativní nízkopodlažní autobus, který potvrzuje dynamický vývoj značky směrem k veřejné dopravě bez emisí. 9metrové vozidlo bylo vytvořeno s ohledem na různé potřeby zákazníků a je ideální pro evropský trh. Jedná se o vysoce flexibilní model, který se dokáže přizpůsobit místním podmínkám. Bude skvěle fungovat ve městech s úzkými ulicemi, v obtížných silničních podmínkách, na delších trasách i v horském prostředí. Dvounápravové vozidlo je další možností v elektrické řadě Solaris, která splňuje požadavky pro kategorie I a II. Výrobce se rozhodl nabídnout svým zákazníkům výběr mezi bateriemi Solaris High Power a bateriemi Solaris High Energy. To umožní provozovatelům flexibilně plánovat trasy bez emisí ve městě i mimo město.

Ekologické Urbino 9 LE je kombinací bezpečnosti, pohodlí a stylu. Pohodlí a bezpečnost jízdy zajišťuje elektrický pohon, pokročilé asistenční systémy a interaktivní panel. Přes své kompaktní rozměry nabízí 9metrový autobus prostorný interiér, který pojme až 27 pohodlných sedadel, z nichž většina je otočena dopředu. Praktická řešení, jako jsou madla s dávkovači dezinfekčních prostředků s antibakteriální vrstvou a uzavřená kabina řidiče, zaručí pohodlné cestování. Velký výběr doplňkového vybavení a široká škála technických řešení umožní provozovatelům dokonale přizpůsobit konfiguraci individuálním potřebám každého města.

Solaris s potěšením zve na premiéru Urbino 9 LE electric své zákazníky, dodavatele, zástupce místních samospráv, médií a všechny, kteří se zajímají o inovativní a průkopnická řešení, která skutečně přispívají k transformaci veřejné dopravy na nulové emise. Oficiální online prezentace Solaris Urbino 9 LE electric se uskuteční 30. září ve 12.00 hodin. Akce bude probíhat na www.solarisbus.com/premiere.

Volvo electric