Nové trolejbusy Škoda 32 Tr v Opavě vyjedou ještě v prosinci
Pět nových trolejbusů Škoda 32 Tr se v Opavě přidá k deseti z roku 2018, ty však jsou vybaveny bateriemi. Foto Škoda Electric
Další
Komfortně vybavené moderní trolejbusy posílí v nejbližších dnech hromadnou dopravu v Opavě. Na rozdíl od deseti z roku 2018 nejsou vybaveny pomocným bateriovým pohonem.
Čtvrtek, 10. prosince 2020, rebus
Plzeňská firma Škoda Electric, člen skupiny Škoda Transportation, dodává Městskému dopravnímu podniku Opava pětici vozů Škoda 32 Tr. Karoserii vozu vyrábí SOR Libchavy a finální montáž trakční výzbroje a veškeré testy provádí Škoda Elektric. Náklady na nákup ve výši zhruba 57 milionů korun pomohou z větší části uhradit fondy Evropské unie. První cestující by se novými ekologickými vozy měli svézt koncem prosince letošního roku.

Trolejbusy jsou plně klimatizované, což zejména v letních měsících jistě ocení řidiči i cestující. Vozy nabídnou prostorný interiér, moderní informační systém s LED obrazovkami. Samozřejmostí je kamerový systém monitorující interiér i nejbližší okolí vozu, což přispívá ke zvýšené bezpečnosti provozu,“ vysvětluje přednosti nových vozů obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Nové vozy se v Opavě přiřadí k deseti škodováckým trolejbusům, které plzeňská firma do slezského města dodala v roce 2018. Vozy byly tehdy na rozdíl od aktuální zakázky navíc vybaveny pomocným bateriovým pohonem. Opava byla v říjnu 2018 prvním městem, kam byl tento typ dodán. „Trolejbusy s bateriemi mohou v Opavě jezdit i v místech, kde není trolejové vedení. To dopravci umožňuje nasazovat vozidla i mimo tradiční síť trolejbusových linek, využití moderních bateriových vozidel je tedy velmi flexibilní,“ říká Radek Kapr. Vozový park trolejbusů opavského dopravního podniku aktuálně čítá více než 30 ekologických vozidel v typickém červenobílém provedení.

V Opavě tradičně jezdí všechny trolejbusy pojmenované a městský dopravní podnik opět vyhlásil soutěž "Pojmenuj si svůj trolejbus" pro žáky 4. a 5. ročníků opavských základních škol. Svoje návrhy mohou odevzdat do konce ledna 2021.

Škoda Electric testuje vyrobené trolejbusy v Plzni. Foto Plzeňské trolejbusy.
Volvo electric