Nové nízkopodlažní trolejbusy míří z Plzně do Rumunska
Druhý z trolejbusů Solaris Trollino 12 při zkušebních jízdách v Plzni v Tylově ulici. 11 právě dodávaných vozů je bez pomocného pohonu na baterie, dopravce už ale objednal dalších devět nových trolejbusů s trakčními bateriemi.
První trolejbusy Solaris Trollino 12 začaly odjíždět ze Škody Electric do rumunského města Târgu Jiu v průběhu září. Kromě české elektrovýzbroje budou vybaveny i infopanely z Česka, dodává je Bustec.

Pátek, 15. října 2021, rebus
Nové trolejbusy pro město Târgu Jiu míří v těchto týdnech z plzeňské skupiny Škoda Transportation do jejich nového působiště v Rumunsku. Škodovka pro flotilu celkem 11 nových plně nízkopodlažních vozů dodává kompletní elektrovýzbroj, zajišťuje finální montáž trolejbusů a jejich testování v Plzni. První plně klimatizovaný trolejbus pro rumunské Târgu Jiu plzeňská firma expedovala již v září. Finálním dodavatelem pro zákazníka do města ležícího na úpatí Karpat je společnost Solaris.

V Rumunsku se nám v posledních letech daří. Celkem bude v Rumunsku jezdit více než 170 trolejbusů s výzbrojí ze Škodovky. Vozidla již úspěšně slouží v Kluži, Brašově, Temešváru, Galati nebo Baia Mare,“ uvedl generální ředitel Škody Electric Bedřich Koukal.

Dvanáctimetrová vozidla pro Târgu Jiu mají bezbariérový přístup a nabídnou například i nástupní plošinu pro vozíčkáře, vybaveny jsou Wi-Fi, kamerovým systémem a dalšími zařízeními zvyšující pohodlí cestujících. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

V Rumunsku se daří také další firmě. Bustec dodává informační panely nejen do nových trolejbusů Trollino pro Târgu Jiu, v poslední době vybavila i několik desítek autobusů značky Solaris, Mercedes-Benz a Karsan. Infopanely vyrobenými v České republice jsou v Rumunsku vybaveny také zastávky.

Volvo electric