Nové linkové Mercedesy v Ústí nad Orlicí
14. září převzalo ČSAD Ústí nad Orlicí a.s., člen skupiny ICOM transport slavnostně 20 nových linkových autobusů Mercedes-Benz 0345 (
Pondělí, 22. října 2001, dabra
14. září převzalo ČSAD Ústí nad Orlicí a.s., člen skupiny ICOM transport slavnostně 20 nových linkových autobusů Mercedes-Benz 0345 (autobusybusy.jpg, 50 kB). Tímto krokem bylo prezentováno dodržení slova daného představenstvem ČSAD Ústí nad Orlicí a.s. před rokem svým zákazníkům a partnerům, tj. cestující veřejnosti, starostům a přednostům.
Autobusy Mercedes-Benz mají obsaditelnost 49 míst (interiér.jpg, 160 kB) a jak si přítomní hosté mohli na místě ihned vyzkoušet, zaručují vysoký standard kultury cestování. Žádný z cestujících zde netrpí nedostatkem místa, který byl dříve zahraničním autobusům vyčítán. Ostatně autobusy Mercedes-Benz již dnes nepatří k ryze zahraničním výrobkům, neboť jejich komponenty jsou vyráběny právě v České republice v Holýšově. O tom, že tato spolupráce má před sebou velmi nadějnou perspektivu svědčí i to, že v Holýšově v současné době probíhá výstavba nové výrobní haly za 1,5 miliardy Kč.

Martin Felix
Škoda