Nová značka autobusů v PID: BMC
Autobusy pro ABOUT ME budou kompletně vybaveny podle nových standardů kvality PID včetně plné klimatizace a informačních panelů od BUSE. Foto BusPlan
Další
Společnost ABOUT ME nasadí do provozu v Pražské integrované dopravě pět nových autobusů turecké značky BMC. Jediným dealerem pro ČR je BusPlan.
Úterý, 23. března 2021, rebus
V průběhu dubna budou cestující na lince 164 (Poliklinika Petřiny – Vypich – Bílá Hora – Slánská – Sídliště Řepy – Sobín) vozit nové autobusy. Společnost ABOUT ME, která dlouhodobě zajišťuje provoz několika linek v PID,  nahradí stávající SOR 9,5 m třemi novými autobusy BMC PROCITY 10,6 m, vozy SOR 10,5 m v provozu dál zůstanou. V květnu pak přibudou další, tentokrát dva BMC NEOCITY  8,5 m pro linky 203 a 117.

Všechna vozidla jsou celonízkopodlažní, klimatizovaná a budou splňovat i ostatní standardy Pražské integrované dopravy pro provoz na pražských linkách. 

Vozidla BMC jezdí také v Klatovech. Společnost BusPlan dodala provozovateli městské autobusové dopravy Klatovské dopravní společnosti jeden NEOCITY 8,5 m a dva PROCITY 12 m, které zajišťují provoz tří linek ve městě.

Autobusy turecké značky BMC dodává do České republiky společnost BusPlan. Kromě dieselového pohonu je v nabídce i ekologický – CNG a elektro.

Technická data:


NEOCITY 8,5 m

Dvoudvéřové nízkopodlažní vozidlo
Motor Cummins 4,5 l, Euro VI
Převodovka Voith Diwa6 automatická
Osaditelnost 72 cestujících (21 sedících)
Klimatizace, manuální rampa pro vozíčkáře, LED osvětlení interiéru

PROCITY 10,6 m

Třídvéřové nízkopodlažní vozidlo
Motor Cummins 6,7 l, Euro VI,
Převodovka ZF 6AP 1200B Ecolife, automatická
Osaditelnost 95 cestujících (22 sedících)
Klimatizace, manuální rampa pro vozíčkáře, LED osvětlení interiéru

PROCITY 12 m

Třídvéřové nízkopodlažní vozidlo
Motor Cummins 6,7 l, Euro VI
Převodovka ZF 6AP 1200B Ecolife automatická
Osaditelnost 103 cestujících, (26 sedících)
Klimatizace, manuální rampa pro vozíčkáře, LED osvětlení interiéru


BMC NEOCITY 8,5 m se připravují v areálu BusPlan na zařazení do flotily společnosti ABOUT ME. Foto BusPlan
Vozidla BMC jezdí od léta 2020 také v Klatovech. Společnost BusPlan dodala provozovateli městské autobusové dopravy Klatovské dopravní společnosti jeden NEOCITY 8,5 m a dva PROCITY 12 m, které zajišťují provoz tří linek ve městě. Foto BusPlan
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD