Nova Bus získala zakázku na až 600 autobusů do Chicaga
Autobus Nova Bus LFS pro Chicago. Foto Nova Bus
Další
Severoamerická dceřiná společnost Volvo Buses dodá dvanáctimetrové dieselové autobusy do druhého největšího dopravního systému v USA.
Úterý, 16. února 2021, rebus
Rámcová dohoda Nova Bus a Chicago Transit Authority (CTA) znamená, že CTA koupí minimálně 100 autobusů s opcí na dalších 500. První prototypy budou dodány v příštích několika měsících a první sériové autobusy na začátku roku 2022. Druhý největší systém veřejné dopravy ve Spojených státech pokrývá město Chicago a 35 okolních předměstí.

"Jsme rádi, že můžeme i nadále poskytovat našemu dlouholetému partnerovi, městu Chicago, naše dopravní řešení," říká Martin Larose, viceprezident a generální ředitel společnosti Nova Bus.

Autobusy Nova Bus LFS jsou podobné původním ve flotile CTA, mají ale řadu funkcí pro zvýšení bezpečnosti a spokojenosti cestujících, například moderní rampy pro invalidní vozíky. Nahradí modely Nova 6400 zakoupené v letech 2000 až 2002. Během příštích dvou let téměř 70% vozového parku CTA překročí svou životnost.

Finální montáž autobusů proběhne v závodě v Plattsburghu, v New Yorku. Karosérie budou pocházet ze závodu Saint-François-du-Lac v Centre-du-Quebec, kde zajistí udržení 300 pracovních míst, které by byly z důvodu Covid-19 nejisté.

Síť autobusových linek CTA se skládá ze 140 linek s téměř 12 000 autobusovými zastávkami. Autobusy denní provozují více než 25 000 spojů.

Současné autobusy Nova Bus ve flotile CTA. Foto Volvo
C.I.E.B
MAN truck bus
Zliner