Německá policie si vybrala do svých služeb Volvo 9700
V lednu 2021 německá policie obdržela druhou sérii nových autobusů Volvo 9700 pro speciální účely. Foto Volvo Buses
Další
Speciálně upravená vozidla na bázi Volvo jsou již nějakou dobu součástí flotily Sasko-Anhaltského Ministerstva spravedlnosti a Německé spolkové policie. Slouží při zásahových akcích.
Pondělí, 18. ledna 2021, rebus
V lednu 2021 německá policie obdržela druhou sérii nových autobusů Volvo 9700 od společnosti Esser GmbH, která již více než 20 let dodává speciálně upravené vozy jak spolkové, tak státním vládám. I tyto turistické autobusy s délkou 12,4 metru jsou přizpůsobeny potřebám federální policie. Bílá dvounápravová vozidla řady 9700 se opticky odlišují od konvenčního vozu bočními polepy v typické modré barvě federální policie, LED majáky na střeše a předními blikajícími světly. Používat mohou i zvláštní zvukový signalizační systém a vybavena jsou telekomunikačními a datovými technologiemi potřebnými pro mise. Na palubě je klimatizace, napájecí přípojky pro notebooky a mobilní telefony a dva stoly. O dalších detailech interiéru nejsou z taktických důvodů podávány informace.

Federální policie používá autobusy při různých bezpečnostních akcích, například při zápasech fotbalové ligy, demonstracích pro přesun pohotovostních jednotek nebo mohou sloužit v případě katastrof nebo v podobných situacích.

Bílá dvounápravová vozidla řady 9700 se opticky odlišují od konvenčního vozu bočními polepy v typické modré barvě federální policie, LED majáky na střeše a předními blikajícími světly. Foto Volvo Buses
C.I.E.B.