Na příměstských linkách na Rožnovsku a v okolí Valašského Meziříčí vyjely nové autobusy
Ve Zlínském kraji vyjely nové autobusy TQM a Transdev Morava. Foto Zlínský kraj
Další
Od 1. ledna zajišťuje příměstskou autobusovou dopravu v části Zlínského kraje TQM - holding. Z celkem 42 nasazených autobusů je jedenáct zcela nových.
Čtvrtek, 07. ledna 2021, rebus
Společnost TQM - holding s.r.o. vyhrála veřejné výběrové řízení Zlínského kraje na nového dopravce a od nového roku zajišťuje příměstskou autobusovou dopravu pro město Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí, a to v konsorciu se společností TRANSDEV.

Zájmem dopravce i kraje je poskytnout cestujícím komfort a bezpečnou jízdu. Na požadavek Zlínského kraje nasazuje TQM celkem 42 autobusů splňujících emisní normu E5 a E6, dalších 5 autobusů vyčlení jako záložní. Hlavní flotila je složena ze zánovních vozidel IVECO (26 ks) a SOR (5 ks) a nově pořízených 11 autobusů značky IVECO. Vozový park je výrazně mladší, než bývalo zvykem, průměrné stáří autobusů nesmí přesáhnout šest let a žádné vozidlo nesmí být starší dvanácti let. Nové autobusy jsou částečně nízkopodlažní, umožňují přepravu kočárků a invalidních vozíků a jsou klimatizované. Samozřejmostí je odbavovací a informační systém. Na linkách platí tarif Integrované dopravy Zlínského kraje.

K dispozici jsou informační kanceláře ve městech Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí, kde se cestující dozví informace o autobusových jízdních řádech, vyřídí si bezkontaktní čipovou kartu (ZETKA) nebo koupí kupón.

Dbáme na to, aby naši řidiči byli řádně proškoleni, znali trasy, po kterých jezdí a uměli adekvátně zareagovat i v nepředvída­telných situacích. Komfort přepravy, slušné chování, přesnost a moderní vybavení naší autobusové flotily bereme jako samozřejmost“, říká Jiří Mainuš, výkonný ředitel a jednatel společnosti TQM – holding s.r.o.

TQM – holding s.r.o. bude obsluhovat 19 příměstských linek, které jsou součástí Integrované dopravy Zlínského kraje. Nejdelší linka jezdí z Rožnova pod Radhoštěm do Zlína a jedna z obsluhovaných linek zasahuje i do Moravskoslezského kraje.

Společnost Transdev Morava s.r.o. obsluhuje oblast Vsetínska. Podle požadavku kraje má k dispozici celkem 50 autobusů, dalších 5 v záloze jako rezervu, z toho 34 autobusů značek IVECO a SOR je zcela nových.


Na Rožnovsku i Valašsku budou jezdit nová Iveca Crossway. Foto TQM
Na příměstských linkách vyjíždí i značka SOR. Foto TQM
Typické žluté autobusy TQM. Foto Zlínský kraj
C.I.E.B
MAN Neoplan
Zliner