Na linku Brno - Jedovnice vyjel na Prvního máje nový dopravce i autobusy
Slavnostního zahájení provozu se v pátek 30. dubna zúčastnili zástupci Jihomoravského kraje, KORDIS, dodavatelů, spolupracující firem, a za BDS-BUS majitel Miloslav Klimet, spolumajtel a syn Michal Klimet, jednatel a výkonný ředitel Ladislav Studený, vedoucí provozu Jedovnice Zdeněk Franc a řidiči, kteří budou na linkách jezdit. Všichni účastníci byli negativně testováni na Covid. Foto BDS-BUS
Další
Společnost BDS-BUS dnes poprvé vypravila své nové autobusy do provozu v nově vysoutěžené oblasti v Jihomoravském kraji. Kromě "skupiny 12" uspěla ještě v dalších 7 oblastech.
Sobota, 01. května 2021, rebus
Nové autobusy pro Jihomoravský kraj jsme několikrát představovali. Na Prvního máje už některé vyjely do provozu. V pátek 30. dubna proběhlo v areálu firmy BDS-BUS v průmyslové zoně Košíkov ve Velké Bíteši slavnostní uvedení do provozu nových autobusů pro nově obsluhovanou vysoutěženou skupinu č. 12 - linku Jedovnice – Brno – Stará Osada  a k tomu navazující linky z Habrůvky, Křtin a Ochozu u Brna.  BDS-BUS bude provozovat autobusovou dopravu do roku 2030. Nahradí dosavadního dopravce ČAD Blansko.

BDS-BUS uspěla ve výběrovém řízení i v dalších 7 skupinách, kde bude provoz nabíhat postupně na základě podepisování jednotlivých smluv a možnostech výroby dalších nových autobusů.

Dvanáct nových nízkopodlažních autobusů SOR a IVECO, které má zatím firma k dispozici, je vybaveno podle podmínek výběrového řízení. Jsou plně klimatizované, vybavené zvýšeným výkonem vytápění, mají dvě místa pro invalidní vozíky či kočárky, uzavřenou kabinu řidiče, robotizované převodovky, dvojité zasklení bočních oken pro lepší teplotní komfort, pohodlné sedadlo řidiče, ledničku pro řidiče a bezpečnostní systémy včetně couvací kamery. Na páteřní lince Jedovnice – Brno bude jezdit vlek pro přepravu jízdních kol.

Počáteční investice ve výši cca 60 milionu Kč bude během dvou následujících let činit celkem přibližně 500 milionů Kč.

Foto BDS-BUS, IDS JMK
Rošero P
IDOS