Na lince Karlovy Vary - Ostrov - Jáchymov vyjedou nová Iveca Crossway
Dopravní podnik Karlovy Vary pořídil tři nové linkové autobusy Iveco Crossway LE CNG. Dodal je ZLINER. Foto DPKV
Další
Dopravní podnik Karlovy Vary pořídil tři nízkopodlažní linkové autobusy na CNG pro meziměstské linky. Nízkoemisní autobusy tvoří více než polovinu jeho vozového parku.
Pátek, 30. dubna 2021, rebus
Díky získání finančních prostředků z dotačního titulu IPRÚ ve výši 85 % pokračuje i letos Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) v obnově autobusů a zařazuje do provozu 3 vozy Iveco Crossway LE CNG, klasické linkové autobusy se dvěma dveřmi. Nasazeny budou především na meziměstské linky, prioritně na trase Karlovy Vary – Ostrov – Jáchymov.

DPKV disponuje pro zajištění městské hromadné dopravy v Karlových Varech a Ostrově celkem 98 vozy, provozuje i meziměstskou, dálkovou a zájezdovou dopravu. Provoz karlovarské a ostrovské MHD je ve 100% zajištěn nízkopodlažními autobusy. Veškerý vozový park je z více než 52% tvořen vozy s nízkoemisním ekologickým pohonem na CNG. MHD v Karlových Varech je z cca 70 % provozována autobusy na CNG.
 
Nové vozy mají pro cestující mnoho příjemných technických řešení pro pohodlné cestování. Základem je komfort při nastupování, nejen díky nízkopodlažnímu vstupu, ale i s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu mohou cestující ocenit klimatizaci, wifi, USB dobíječky nebo obrazovku s grafikou zastávek“, uvádí Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

Městskou dopravu v Karlových Varech zajišťuje DPKV z cca 70 % nízkoemisními nízkopodlažními autobusy. V roce 2019 vyměnil dieselové autobusy za čtrnáct nových, také značky IVECO.

Dopravce získal pro letošní rok na obnovu vozového parku dotaci ve výši 16,7 mil Kč a 2,9 mil Kč přidal z vlastních zdrojů. Pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu bude i v dalších letech.

Na dvacetikilometrové lince budou mít cestující pohodlné sedačky a úložný prostor pro menší zavazadla. Foto DPKV
Volvo electric