Místenky do autobusů po INTERNETU - zájem trvá
Stálicí mezi dotazy čtenářů BUS Portálu jsou dotazy na autobusové místenky po INTERNETU. Jaromír Matocha se nás zeptal:
Středa, 16. dubna 2003, dabra
Stálicí mezi dotazy čtenářů BUS Portálu jsou dotazy na autobusové místenky po INTERNETU. Jaromír Matocha se nás zeptal:
Prosím o informaci, zda je možné koupit místenku do Marianských Lázní přes internet. Na stránkách AMSBUS je o tom zmínka, ale odkaz tam zatím není.
Jiří Mareš z ČSAD SVT Praha s.r.o. nám odpověděl: "Během několika týdnů by mělo být zřejmé, zda se věc bude realizovat a v jakém rozsahu. Pak začne postupná implementace, nejpravděpodobněji od rezervace k prodeji. Zde se jiz jedná o horizont měsíců. V dohledné době tedy budeme znát plánovaný postup prací.
BUS Portál k tomu chce ještě dodat, že ačkoliv se to zdá být podobný problém, např. u rezervací jako u lístků do kina, kde to bez problémů funguje, je situace odlišná. AMSBUS, který místenkování cestujícím a dopravcům poskytuje, není dopravcem - majitelem autobusů a provozovatelem linek. Dopravci k místenkování poskytují jen část, někdy i velmi malou z kapacity svých autobusů. Rezervovaná místenka cestujícím následně nezakoupená by pak byla k tíži prodejci a ne dopravci, pokud by se nestanovila nová pravidla. Situaci budeme dále sledovat a o jakémkoli příznivém vývoji čtenáře informovat.
(dabra)
Rošero P
IDOS