Masarykovo nádraží a jeho okolí získají novou podobu
Autobusové nádraží Praha Florenc získá důstojné okolí. Směrem k Masarykovu nádraží vyroste nová obchodní čtvrť s parky a zelenými plochami. Rekonstrukcí projde i historická budova nádraží.
Čtvrtek, 19. září 2019, rebus
Projekt, který připravuje společnost Penta Real Estate ve spolupráci s Českými drahami a SŽDC, je v současné době v přípravné fázi. Nebyla ještě uzavřena anabáze získání různých povolení, které jsou potřeba získat i ve spolupráci se SŽDC. Projekt bude realizován postupně v několika etapách v letech 2022 - 2025.

Po dokončení má získat dosud ne moc reprezetativní část centra Prahy veřejné plochy se zelení a parky a až 100 000 m2 nových kancelářských ploch, obchodů, restaurací a kaváren. Součástí mají být i plochy určené k bydlení. Rekonstrukcí a modernizací projde také historické Masarykovo nádraží, které bude více otevřeno. Unikátní zastřešení kolejiště by mělo poskytnout nové propojení území Prahy 1 s Karlínem a Žižkovem.

Projekt revitalizace pozemků v okolí Masarykova nádraží vychází z dílny architektonického ateliéru Zaha Hadid Architects. Podle autorů se záměr snaží maximálně respektovat historii území a stávající zástavbu a zároveň vytvořit mimořádné architektonické dílo, které se stane nedílnou součástí moderní podoby města Prahy.

Prvním developerským projektem Penty v České republice byl administrativní komplex Florentinum (v současné době je majetkem čínské skupiny CEFC), který byl vybudován v ulici Na Florenci a bude tedy s novými budovami bezprostředně sousedit a tvořit novou obchodní čtvrť. 

Projekt revitalizace území Masarykova nádraží můžete sledovat na Webu Masaryčka


Přes zastřešené kolejiště Masarykova nádraží bude propojeno okolí Florence se Žižkovem.
Doporučujeme
ÚAN Florenc
Hostel Florenc
ČESMAD Bohemia