Konference Elektrické autobusy pro město letos interaktivně
V těchto dnech měl být v plném proudu veletrh Czechbus a s ním i jeho doprovodný program. Alternativně najdete novinky ze světa elektrických autobusů v zajímavé brožuře.
Středa, 25. listopadu 2020, rebus
Pro letošní veletrh Czechbus připravoval portál Smartcityvpraxi.cz (Ing. Jakub Slavík, MBA - Consulting Services) devátý ročník tradiční konference „Elektrické autobusy pro město“. Vzhledem ke zrušení veletrhu, k neustále se měnící situaci ohledně vládních protiepidemických opatření, ale také k setrvalému zájmu profesionální veřejnosti o problematiku elektrických autobusů letos vznikla zajímavá publikace se stejným názvem „Elektrické autobusy pro město IX“.

Čtivou formou jsou v ní k dispozici aktuální informace ze světa elektrických autobusů, souvisejících technologií a možností jejich financování. Stejně jako při osobní účasti na konferenci se v ní dozvíte, že zatímco v Evropě jde vývoj v oblasti elektrických autobusů poměrně rychle dopředu, u nás spíše stagnuje, o možnostech financování elektrických autobusů ze zdrojů EU v nadcházejícím programovém období, zajímavou případovou studii superkapacitorových elektrobusů ze Sofie, příklady řešení dobíjecích zázemí pro elektrobusy u malých vozových parků v ČR i pro připravovaný rozsáhlý projekt ve Švédsku, praktický pohled na netrakční spotřebu a možnosti jejího snižování i o elektrickým mobilních knihovnách ve Švédsku a o „plovoucích elektrobusech“ na vlnách Brněnské přehrady a jejich nabíjení.

Součástí je také úvod do připravované školy baterií, která bude mít od ledna 2021 na portále www.proelektrotechniky.cz samostatnou rubriku. Pro začátek se poučíme o vývoji, druzích a jejich použití v různých druzích prostředků, postupně se zaměří na jednotlivé aplikace a konkrétní technologie pro konkrétní typ dopravního prostředku. Vzhledem k tomu, že snižování emisí se v budoucnu bude v dopravě objevovat stále častěji a právě baterie jsou součástí vozidel, které aktivně množství škodlivých látek dokáží omezit, je tato "škola" určitě zajímavý a prospěšný nápad.

Interaktivnost brožury Elektrické autobusy pro město IX je zajištěna tím, že čtenáři mají možnost se svými dotazy kontaktovat buď přímo autory článků, nebo zasílat své dotazy na adresu redakce, která následně zajistí odpovědi.

Publikace je ke stažení na portále www.smartcityvpraxi.cz

Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE