Keolis přebírá elektrické autobusy od Yutong
Keolis objednal 55 elektrických autobusů po získání dvou zakázek v Dánsku. Foto: Keolis Dánsko
Další
55 e-busů pro Odense a oblast Kodaně v Dánsku připravuje Keolis na provoz na jaře a v létě. Pro Yutong je to druhá největší zakázka v severských zemích.
Středa, 17. února 2021, rebus
Keolis převzal od čínského výrobce autobusů Yutong 55 elektrických autobusů. Dvacet bude uvedeno do provozu v Odense na jaře 2021 a 35 vyjede v síti Zealand a Falster v oblasti Kodaně v červnu. Keolis je bude provozovat z pověření FynBus a Movia (veřejné společnosti vlastněné obcemi pro zajišťování dopravní obslužnosti, public transport authorities - PTA).

Všechny autobusy jsou dlouhé dvanáct metrů a mají kapacitu 62 cestujících. Nabíjení probíhá v noci v depu a dojezd je uváděn 350 kilometrů. V následujících dvou měsících vyškolí Keolis celkem 395 řidičů a 20 zaměstnanců servisu.

Keolis objednal elektrické autobusy po získání dvou zakázek na provoz autobusové dopravy v roce 2020. Jedné od Movia, úřadu PTA, ve východním Dánsku v kodaňském regionu, která zahrnuje 47 autobusů, z toho 35 elektrických autobusů v okolí Zealand a Falter, na deset let. Druhou zakázku získal od FynBus na provoz 70 městských autobusů v Odense, z nichž 20 bude elektrických.

Dodávka pro Keolis v Dánsku je dosud druhou největší objednávkou Yutong v severském regionu. V loňském roce dodal čínský výrobce 102 elektrických autobusů Keolis do Bergenu. Yutong také prodává elektrické autobusy na finském a islandském trhu, ale zatím se mu nepodařilo proniknout do Švédska.

Do Keolis v Dánsku dorazily e-busy od Yutong. Foto Keolis Dánsko
ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric