Každoroční obnova autobusů v FTL Prostějov
FTL převzalo od KAR group letos čtyři nová Iveco Crossway, před rokem devět. Foto KAR group
Čtyři nové vozy Iveco Crossway LE Line v délce 12 m převzala FTL – First Transport Lines od KAR group pro provoz v Olomouckém kraji.
Pondělí, 16. listopadu 2020, rebus
Na přelomu září a října převzala společnost FTL – First Transport Lines, a.s. z Prostějova od KAR group, a.s. čtyři nové autobusy Iveco Crossway LE Line v délce 12 m, dva jsou poháněny motory na stlačený zemní plyn CNG. Jedná se o vozy s nízkopodlažním vstupem u všech dveří, u druhých s výklopnou rampou pro snadný nástup/výstup cestujících na invalidním vozíku nebo cestujících s kočárkem. Pro ještě pohodlnější pohyb osob je možné v zastávce autobus naklonit k chodníku a snížit tím výšku nástupní hrany.

FTL obnovuje vozový park pravidelně tak, aby splňovala mj. požadavky Olomouckého kraje na stáří vozidel provozovaných v závazku veřejné služby. Koordinátor integrovaného dopravního systému KIDSOK stanovil podmínku průměrného stáří vozidel do pěti let, a současně maximální stáří vozidla 10 let. Další autobusy společnosti FTL Prostějov slouží také cestujícím v Jihomoravském kraji. Vloni v říjnu FTL pořídilo devět podobných.

Pro usnadnění práce řidičům jsou autobusy vybaveny automatickými převodovkami, couvacími senzory, nebo couvací kamerou, elektronickou kontrolou tlaku v pneumatikách, ledničkou i vyhřívanou sedačkou řidiče. Pro snadnou kontrolu utažení kolových matic jsou na všech kolech indikátory dotažení.

Ve velké míře je myšleno na komfort cestujících, když jsou autobusy vybaveny automatickou celovozovou klimatizací s vestavěnou funkcí topení, tmavými skly, USB zásuvkami, pro zvýšení bezpečnosti mají všechna sedadla bezpečnostní pásy, včetně sedadel sklopných. K poskytování informací slouží vnější barevné informační LED panely, vnitřní LCD monitor, systém akustického hlášení zastávek a zařízení pro
komunikaci vozidla s nevidomými.

KAR group

C.I.E.B
Zliner
MAN truck bus