K bílým stopám na Moravě, Šumavě, Krušných horách nebo Krkonoších se přibližte autobusy Arrivy
Na cestu na hory bez starostí s parkováním můžeme využít autobusy Arrivy. Foto Arriva
Zimní počasí a čerstvý sníh lákají turisty a běžkaře na hory. Doporučujeme využít veřejnou dopravu - běžné linky i speciální skibusy.
Pátek, 15. ledna 2021, rebus
Jeden ze skibusů Arrivy se nově rozjel mezi Jeseníkem a Loučnou nad Desnou přes Červenohorské sedlo. O víkendech tak doplňuje současné spoje na lince IDSOK 950122 z Jeseníku do Šumperku. Autobus je označený nápisem skibus a v Jeseníku i Koutech nad Desnou navazuje na další vlaky a autobusy. V provozu je o víkendech do poloviny března.

Jet na běžky autobusem nebo skibusem je pohodlné, nemusíte totiž hledat místo na parkování“, říká ředitel Arrivy Morava Jaromír Walaski a doplňuje: „Kromě našeho tarifu mohou cestující ve vybraných spojích využít jízdenky integrovaného systému IDSOK a držitelé jesenické YEScard mají zpáteční cestu skibusem zdarma“.

Odjezdy z Jeseníku směr Bělá pod Pradědem a Červenohorské sedlo jsou o víkendech v 7:35 v sobotu nebo v 7:45 v neděli a dále v 8:35, 13:45 a 15:45. Zpět z Koutů nad Desnou třeba ze zastávky u pošty odjíždí v 8:39, 14:35 nebo 16:39.

Zkrátka nepřijdou ani běžkaři v jiných částech republiky. Autobusy Arrivy na Šumavě vozí lyže a běžky ve speciálním skiboxu pro jejich přepravu od pondělí do neděle, za jejich přepravu zaplatí zájemci podle tarifu integrovaného systému IDPK. Podobně je tomu také v Krušných horách na linkách z Teplic do Fojtovic a na Moldavu, kterými je možné se i s běžkami vyvézt do vyšších partií a k bílým stopám. Do Krkonoš jezdí dálkové linky z Prahy, i když teď, v době menšího zájmu cestujících kvůli epidemiologické situaci, v omezeném režimu.

Běžky a lyže převezou milovníkům zimních sportů také vlaky Arrivy. Pokud se chystáte vyrazit třeba k Železnému Brodu, Plavům, Tanvaldu nebo k Novému Boru a Jedlové, běžky se vezou zdarma.

Všechna spojení jsou v IDOS.

Rošero P
IDOS