IVECO BUS je lídrem na trhu autobusů v České republice i na Slovensku
ČSAD Uherské Hradiště v roce 2020 koupilo osmdesát autobusů Iveco Crossway různých typů pro dopravní obslužnost ve Zlínském kraji. Foto ZLINER
Další
Ve Vysokém Mýtě vyráběná řada Crossway je nejúspěšnější v Evropě. Mezi velké odběratele na domácím trhu vloni patřily ČSAD Uherské Hradiště, ČSAD Střední Čechy, Transdev a Arriva.
Středa, 20. ledna 2021, rebus
V loňském roce vzrostl tržní podíl značky IVECO BUS v České republice o téměř 12 % na celkových 42,9 % čímž se stal jedničkou na trhu autobusů.

IVECO BUS zároveň potvrdil pozici absolutního lídra v segmentu meziměstských autobusů s tržním podílem 61,6 %, a to díky nejúspěšnější evropské řadě Crossway, která se vyrábí ve Vysokém Mýtě.

Mezi významné tuzemské odběratele autobusů IVECO BUS v roce 2020 patřily například společnosti ČSAD Uherské Hradiště, ČSAD Střední Čechy, Transdev a Arriva.

Na Slovensku se v roce 2020 stal IVECO BUS opět jedničkou v počtu registrací autobusů za rok s tržním podílem více než 63,4 %.  Největšími zákazníky byly společnosti SAD Žilina, Eurobus Košice, SAD Zvolen.

Produktová řada Crossway se stala jedničkou i ve východoevropském regionu, který zahrnuje 10 zemí – Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Slovinsko, Chorvatsko, Českou republiku a Slovensko, a to s celkovým tržním podílem 63,4 % v segmentu
meziměstských vozů.  

Brány výrobního závodu ve Vysokém Mýtě, kde se produktová řada Crossway vyrábí, opustilo v loňském roce 4 522 autobusů. Přes 88 % vozů bylo prodáno do zahraničí, přičemž na prvních místech figurují Francie, Německo a Itálie. Nejprodávanějším modelem je Crossway Low Entry Line.

Jan Kimla, Obchodní ředitel IVECO BUS pro trhy východní Evropy prohlásil: „ Jsme velice rádi, že i přes složitou a naprosto mimořádnou situaci se nám podařilo dosáhnout vynikajících výsledků a stát se lídrem na trhu. Děkujeme našim zákazníkům za jejich loajalitu.“

IVECO BUS v České republice
Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO BUS. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na více než 90 letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 45 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích.


IVECO BUS
IVECO BUS je značkou CNH Industrial N.V. Je významným hráčem na poli veřejné dopravy a jeden z největších výrobců autobusů v Evropě, vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu vozidel, která splňují veškeré nároky veřejných a soukromých dopravců:
- školní, meziměstské a turistické autobusy
- standardní i kloubové městské autobusy, včetně verzí BRT
- minibusy pro všechny druhy osobní dopravy

IVECO BUS nabízí kompletní produktovou řadu vozidel na alternativní pohony: na stlačený zemní plyn - plně kompatibilní s biometanem - a v oblasti elektromobility, aby vyhovoval všem potřebám dopravy. IVECO BUS se tak staví jako referenční partner pro řešení mnoha výzev v oblasti udržitelné mobility.


Škoda