Heuliez vyrobil 1 000. midibus GX 137
Tisící vyrobený midibus GX 137 jezdí na Gran Canaria. Foto Heuliez
Ze závodu ve francouzském Rorthais odjel jubilejní midibus GX 137. Je součástí osmi kusů vozidel do Las Palmas, metropole ostrova Gran Canaria.
Středa, 24. března 2021, rebus
HEULIEZ BUS, značka skupiny CNH INDUSTRIAL, vyrobil ve svém závodě v  Rorthains 1000. midibus GX 137. Je součástí flotily společnosti Guaguas Municipales SA, provozovatele městské hromadné dopravy v Las Palmas de Gran Canaria. Model GX 137 byl vybrán pro provoz v hlavním městě Gran Canaria podruhé.

10,7 metru dlouhé midibusy byly uvedeny do provozu 23. února v okrajových čtvrtích města na linkách, které jsou díky úzkým ulicím těžce průjezdné. Jsou vybavené 3 dveřmi, kamerovým systémem, informačními panely, porty USB a klimatizací. Odvezou 15 sedících cestujících a až 2 na invalidních vozících.  

GX 137 je k dispozici ve 2 délkách 9,5 m nebo 10,7 m. Díky menší šířce 2,33 m je vhodný pro městská centra. Heliuez nabízí midibus v dieselové nebo elektrické verzi. Autonomii potřebnou pro každodenní provoz elektrického autobusu zajišťují vysokoenergetické lithium-iontové baterie NMC. Lze jej dobít za několik hodin v depu pomocí COMBO 2 a jeho motor má výkon 160 kW. Dieselová verze je vybavena motorem Tector 7, který je v souladu s předpisy Euro VI díky technologii HI-SCR (Selective Catalytic Reduction) bez EGR.

GX 137 jsou navrženy a vyrobeny v závodě Rorthais (Deux-Sèvres) a jako takové jsou označeny "Origine France Garantie" - zárukou francouzského know-how a excelence, která je uznávaná také pro export. 20% midibusů Heuliez vyrábí pro zahraničí. Autobus jezdí v současné době ve více než 130 aglomeracích v 8 zemích. Je vlajkovou lodí značky HEULIEZ BUS a zajišťuje mu vedoucí pozici v tomto segmentu ve Francii.

C.I.E.B
Zliner
Volvo DD