Fúze pěti autobusových společností Z-Group završena, vznikla nová značka Z-Group bus a.s.
Společnosti ČSAD Vsetín a.s., HOUSACAR s.r.o., KRODOS BUS a.s., ČSAD autobusy Plzeň a. s. a Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o. se sloučily pod novou značku s Divizemi Morava a ČSAD autobusy Plzeň.
Čtvrtek, 31. prosince 2020, rebus
Na základě projektu přeměny přešla na společnost Z-Group bus a.s. (s původní firmou ČSAD Vsetín a.s.) v důsledku fúze sloučením jmění zanikajících společností HOUSACAR s.r.o., Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o., ČSAD autobusy Plzeň a.s. a KRODOS BUS a.s. Vzniká tak dopravní skupina působící pod jednotnou globální celorepublikovou obchodní značkou. O plánech na sloučení informoval Z-Group v listopadu 2020. V obchodním rejstříku byla nová obchodní firma zapsaná
31. prosince 2020.

Sídlo a centrální ústředí Z-Group bus a.s. je umístěno na adrese třída Tomáše Bati 258, Louky, 763 02 Zlín, kde sídlí i mateřská společnost celého koncernu, tj. společnost Z-Group a.s.

Zároveň bylo zvoleno nové představenstvo Z-Group bus a.s. Předsedou představenstva byl zvolen Ing. Josef Kolář, dalšími členy představenstva jsou Věra Zemková a Ing. Petr Podhajský.

Organizační schéma společnosti Z-Group bus a.s.:

Divize Morava
(dřívější společnosti ČSAD Vsetín a.s., HOUSACAR s.r.o. a KRODOS BUS a.s.)

Divize ČSAD autobusy Plzeň
(dřívější společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o.)

Divize Slovensko

Jednotlivé divize jsou pak rozděleny na střediska primárně dle provozoven.

Logo a barevné schéma Z-Group bus a.s. byly vytvářeny tak, aby byly zachovány provázanost s dlouholetým logem Z-Group a.s. a typické barvy dopravních společností (modrá a zelená). Polep je jednoduchý, ale má být jasně zřetelné, kam dopravní prostředek patří. Nepravidelný tvar vyjadřuje prvořadý vztah k zákazníkům a ekologii. Na vozidla budou instalovány postupně, první se objeví asi za týden.

"Společnosti, které fúzovaly a konsolidovaly se do jednoho celku, mají všechny uzavřeny s kraji jako objednateli nové tzv. brutto smlouvy. Proto se fúze v tuto chvíli netýká společností OAD Kolín a Autobusy Karlovy Vary. Tyto dopravní společnosti mají s kraji uzavřené tzv. netto smlouvy a bylo by velmi komplikované a problematické zrealizovat převod těchto smluv, vyúčtování atd. Do budoucna by mělo následovat sloučení i OAD Kolín a Autobusy Karlovy Vary do tohoto nově vzniklého celku, za předpokladu, že se vše úspěšně zvládne a osvědčí se. Určitě to nebude ale dříve než v roce 2022," uvedl  Miroslav Slaný, tiskový mluvčí Z-Group.

Nové nízkopodlažní autobusy MAN Lion´s City 18C pod hlavičkou ČSAD autobusy Plzeň byly v úterý 22. prosince 2020 ve Vejprnicích na Plzeňsku slavnostně předání a pokřtěny za účasti senátora a starosty obce Vejprnice Pavla Karpíška, starosty obce Tlučná Jana Opla, ředitele ČSAD autobusy Plzeň Václava Königsmarka a Karla Tichánka z českého zastoupení výrobce MAN. Foto ČSAD autobusy Plzeň
SDP ČR
ADSSS
Česmad