Florenc 21 – mezinárodní soutěž, do které se mohou zapojit i Pražané
Důležitým partnerem v projektu Florenc 21 je ČSAD Praha holding, která plánuje zvyšovat komfort cestujících, zejména s ohledem na usnadnění přestupu na městskou hromadnou dopravu a železnici. Obrázek: Florenc 21
ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou, vyhlásily mezinárodní urbanistickou soutěž na podobu okolí Florence. Zapojit se může i veřejnost.
Čtvrtek, 22. dubna 2021, rebus
Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již před koncem tohoto roku. Do 26. dubna mohou týmy architektů, urbanistů, krajinářů a dopravních expertů z celého světa zasílat přihlášky do soutěže. Odborná mezinárodní porota z nich následně vybere pět týmů, které se soutěže zúčastní.

Místo má do budoucna sloužit jak místním obyvatelům, tak i cestujícím. Ti se mohou od 21. dubna do 5. května vyjádřit formou online dotazníku nebo v informačním stánku při vstupu do nové odbavovací haly ÚAN Florenc, kde se zároveň dozví podrobnosti o všech záměrech v území i o soutěži. Postřehy a komentáře budou shrnuty do publikace „Informace o území“, kterou obdrží účastníci soutěže před prvním soutěžním workshopem. Stanou se tak jedním z podkladů soutěžících při tvorbě urbanistických návrhů.

Další fáze zapojení veřejnosti čeká Pražany v druhé polovině listopadu, kdy budou všechny návrhy představeny na výstavě, a veřejnost bude mít možnost ke každému návrhu podat komentář. Tyto komentáře budou následně zpracovány do zprávy pro porotu soutěže jako jeden z podkladů pro hodnocení návrhů a výběr vítěze soutěže.

Informační stánek Florenc 21 je u vstupu do nové odbavovací haly ÚAN Florenc z Křižíkovy ulice do 30. dubna 2021:

Po – Čt: 13:00 – 18:00
Pá: 11:00 – 16:00

On-line dotazník a další informace jsou dostupné na stránkách soutěže www.florenc21.eu

Rošero P
IDOS