Elektrické autobusy ve městě Suceava jezdí s infopanely Bustec
Nové elektrické autobusy ve flotile TPL Suceava jsou v provozu od 6. října od 6 do 23 hodin a ujedou podle ředitelky TPL bez dobíjení baterií 280 kilometrů. Foto Monitorul de Suceava
Další
Město na severovýchodě Rumunska blízko hranic s Ukrajinou pořídilo 25 elektrických autobusů od čínského ZTE. Z České republiky dodal LED panely Bustec.
Pondělí, 02. listopadu 2020, rebus
Rumunské město Suceava (Sučava) se vydalo cestou elektromobility. V březnu podepsalo smlouvu na dodání 25 elektrických autobusů od čínského telekomunikačního gigantu ZTE, který vyrábí i elektrická vozidla včetně autobusů, a v říjnu už jsou autobusy v provozu. Vozidla jsou vybavena bateriemi s výkonem 340 kW a dojezdem 250 km. Motor je vyroben v Číně se zárukou 15 let, záruka na baterii je 8 let. V novém depu dopravce TPL Suceava je pro elektrické autobusy ZTE připraveno 28 dobíjecích stanic.

Elektrobusy mají kapacitu pro 79 cestujích (29 na sedadlech). Vnější a vnitřní informační LED panely dodala společnost Bustec. Vnější LED panely, umístěné v přední, boční a zadní části vozu,  jsou s bílými LED. Přední panel má rozlišení 19x160 bodů z důvodu optimálního využití  celkové dostupné plochy k zobrazení informací pro cestující. Vlastní  instalace panelů do autobusů ZTE byla realizována dceřinou společností  v Rumunsku - Bustec Infosisteme S.R.L.

Podle magistrátu města Suceava (má asi 100 tisíc obyvatel) stálo 25 autobusů přibližně 10 milionů Eur a byly z převážné části financovány z evropského programu ROP.

Vnější i vnitřní informační LED panely dodala pro elektické autobusy do Suceavy společnost Bustec. Monitorul de Suceava
Auto-Bus
BUSE