Elektrické autobusy Solaris svezou další děti do školy
Solaris Urbino 12 electric pro přepavu dětí. Foto Solaris
Další
Osm obcí v Polsku si objednalo školní autobusy bez emisí od Solaris. Stát je dotuje v rámci programu pro bezpečnou a ekologickou cestu do školy "Kangaroo".
Úterý, 07. prosince 2021, rebus
V rámci programu „Klokánek" dostávají obce v Polsku dotace z Národního fondu ochrany životního prostředí a vodního hospodářství na nákup školních autobusů s nulovými emisemi. 2. ročník programu vzbudil značný zájem místních úřadů. Finanční prostředky získá 16 obcí. Mezi nimi jsou Pałecznica u Krakova, Działoszyce u Kielců, Troszyn v Mazovské oblasti, Krasnopol u města Suwałki a Przedecz, který leží mezi městy Konin a Kutno. Výběrová řízení v těchto obcích jsou už uzavřena. Vítězné nabídky předložil Solaris.

Školní autobusy Urbino 12 nabídnou místa až pro 41 žáků. Pro zajištění nejvyšší úrovně bezpečnosti budou všechna sedadla vybavena bezpečnostními pásy a prostor monitorován kamerami. Komfort zvýší účinná klimatizace. Zdrojem energie budou baterie Solaris High Energy s kapacitou (v závislosti na konkrétních požadavcích a smlouvě) od 260 do 350 kWh. Součástí dodávek jsou mobilní nabíječky o výkonu 40 kW. Jak je u vozidel pro školní dopravu typické, počítá se s oranžovým nátěrem. Přední a zadní část vozidla doplní světelné značení informující o přepravě dětí. Navíc se na střeše autobusu v zadní části při otevření dveří rozsvítí oranžové majáky. 

Solaris už dodal v různých konfiguracích přes 1 000 e-busů do 18 evropských zemí. Jsou mezi nimi i tři pro přepravu dětí a mládeže v polských obcích Godzianów, Gręboszów a Bielany. Nyní přibudou další.


Školní autobus Solaris Urbino 12 electric. Foto Solaris
Na školní autobusy dostávají obce v Polsku, které si požádají a jejich projekty jsou schváleny, dotace z programu Kangaroo. Foto Solaris
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD