Ebusco získalo novou objednávku v Mnichově
Čtrnáct Ebusco 2.2 18m se připojí k flotile MVG v roce 2023. Foto Ebusco
Další
Stadtwerke München objednala 14 osmnáctimetrových Ebusco 2.2. Sólo e-busy nizozemské značky, včetně nové generace, v Mnichově už jezdí.
Středa, 12. ledna 2022, rebus
Nizozemská společnost Ebusco získala další objednávku od Stadtwerke München. Dodání čtrnácti kloubových Ebusco 2.2 je naplánována na první polovinu roku 2023.

Stadtwerke München má již s autobusy značky Ebusco zkušenosti. V centru Mnichova je aktuálně v provozu 12 autobusů Ebusco 2.2 12metrů a dva Ebusco 3.0 nové generace, které získaly certifikaci pro provoz koncem roku 2021 a v Mnichově vyjely poprvé. Se Stadtwerke München a její dceřinou společností Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG) Ebusco již několik let spolupracuje jako inovační partner. Opětovný výběr této značky byl na základě posouzení konkurenčních komerčních nabídek, uvedlo Ebusco.

Veit Bodenschatz, výkonný ředitel a ředitel pro provoz autobusů v Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG): „12metrové autobusy od Ebusco splnily očekávání dojezdu, nyní se těšíme na jejich velkého bratra. Postupným přechodem na e-busy chceme dosáhnout klimatických cílů v dopravě a učinit veřejnou dopravu v Mnichově ještě udržitelnější.“ Mnichovským cílem je téměř úplná přeměna vozového parku na elektrické autobusy v nadcházejících 10 letech.

Čtyřdvéřové kloubové autobusy budou vybaveny LFP baterií CATL, o kapacitě pro Mnichov se výrobce nezmiňuje. Nabízí buď 363 kWh nebo s větší celkovou kapacitou 525 kWh.

Ebusco dodalo elektrobusy do Německa poprvé v roce 2017, od té doby jezdí téměř 160 e-busů, kromě Mnichova také například ve Frankfurtu nebo Bonnu. V prosinci získal také velkou zakázku do Berlína, kam dodá letos dvanáctimetrové e-busy 2.2.

Volvo electric