E-busy Irizar směřují do Bulharska
Ze Španělska do Bulharska přijedou první e-busy na podzim 2021. Foto Irizar
Ve čtvrtém největším bulharském městě Burgasu poprvé zařadí do flotily autobusy s nulovými emisemi, 44 ie bus od Irizar. První přijedou v září.

Čtvrtek, 25. března 2021, rebus
První projekt elektromobility v Burgasu a dosud jeden z největších v Bulharsku bude za účasti Irizar. Provoz autobusů bude mít na starosti společnost Burgas Bus. Jedná se o bulharského provozovatele veřejné dopravy, který má ve svém vozovém parku více než 130 vozidel. Dodávka prvních kusů z celkových 44 autobusů se očekává v září 2021.

Vozidla budou dvou různých délek. Třicet čtyři 12 metrů dlouhých a deset 18 metrových. Dvanáctimetrový ie bus bude s 3 dveřmi, 26 sedadly  a prostorem pro invalidní vozíky. 18 metrů dlouhý autobus bude 4 dvéřový s 32 sedadly a prostorem pro invalidní vozíky.

Irizar e-mobility poskytne 44 interoperabilních nabíječek ECI-100 od společnosti Jema Energy (Irizar Group). Nabíječky mají inteligentní nabíjecí systém 100 kW, který nabije lithium-iontové baterie vozidla za tři hodiny pomocí nabíjecí zásuvky Combo 2.

Pomocí telemetrických systémů společnosti Datik (Irizar Group) bude provozovatel monitorovat a spravovat svůj vozový park e-busů pro maximální výkon.

Irizar e-mobility na tomto projektu úzce spolupracoval s Burgas Bus a výsledkem bude moderní a atraktivní design vozidel. 

Dodávka prvních jednotek se očekává v září 2021.

Závazek elektrifikovat flotilu autobusů je pro město obrovským krokem vpřed.

ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric