Dodavatelé autobusů pro vojáky na Olomoucko
Autobusy potřebuje armáda k přesunu vojáků. Foto Vojenská akademie Vyškov
O dodávky autobusů pro armádní účely na Olomoucko má zájem pět firem. Příští tři roky je může Ministerstvo obrany vyzvat k nabídce vozidel v užším výběrovém řízení.
Čtvrtek, 15. července 2021, rebus
V rámci dynamického nákupního systému (DNS) pro zadávání veřejných zakázek na nákup autobusů kategorie M3 mohou do konce roku 2024 dodávat Ministerstvu obrany vozidla společnosti SOR Libchavy, Auto Kora top, KHMC, Škoda Electric a MAN Truck & Bus Czech Republic, tyto firmy podaly nabídky do zadávacího řízení na zavedení DNS.

Autobusy budou určené pro potřeby armády do Olomouckého kraje. Podle aktuálních potřeb může ministerstvo oslovovat výše uvedené dodavatele v rámci užšího výběrového řízení k podání nabídky na konkrétní vozidla. Souhrnná hodnota zakázky do konce roku 2024 je maximálně 99 milionů. Autobusy musí být vždy dodány do 7 měsíců od účinnosti každé smlouvy.

Mezi vybranými dodavateli je i Škoda Electric, která by měla dodat své první nové dieselové autobusy Ministerstvu obrany koncem roku 2021. Ministerstvo ve dvou zakázkách objednalo celkem šest zájezdových autobusů Škoda D’COACH (typ HD 12) v celkové hodnotě přibližně 30 milionů korun, tedy asi 5 milionů za jedno vozidlo.

C.I.E.B
Zliner
Volvo DD