Do Zlína přes Valašské Klobouky. V kraji vyjelo 30 nových autobusů Arrivy
V pracovní den jezdí na Zlínsku autobusy Arrivy na 38 linkách a 619 spojích a zajedou na 537 zastávek. Foto Miroslav Halász, Arriva Morava
Další
Ve Zlínském kraji se s 1. lednem rozjely v integrované dopravě dvě stovky nových autobusů, Arriva k tomuto počtu přispěla třiceti novými vozy značky SOR a IVECO.
Pondělí, 08. února 2021, rebus
Cesta k desetiletému provozování autobusových linek v okolí Zlína se pro Arrivu neobešla bez mezizastávky. Na celý loňský rok se její autobusy zastavily ve Valašských Kloboukách, kde dočasně působily, aby se nakonec rozjely o vzdušnou čarou 30 kilometrů dál, ve stotisícové aglomeraci Zlína. Jezdit tady budou na skoro čtyřicítce linek následujících deset let.

Ve Zlínském kraji se s 1. lednem rozjely v integrované dopravě dvě stovky nových autobusů, Arriva k tomuto počtu přispěla třiceti novými vozy. Deset autobusů v bílé barvě je značky Iveco Crossway LE a dvacet vozů od výrobce SOR. Všechny jsou klimatizované a nízkopodlažní s místem pro kočárek nebo vozíčkáře, což je kromě požadavku objednavatele i standard Arrivou nakupovaných vozů. Samozřejmostí je  informační systém.

Nový systém dopravy se v kraji rozjel jen pár hodin po přípitku do nového roku. Úplně prvním spojem Arrivy na Zlínsku bylo spojení na trase Držková – Zlín, autobus vyjel jako linka 823443 už ve 4:50. V pracovní dny je to ještě o něco dřív, ti první jsou na výchozích zastávkách už ve čtyři ráno. Jen za leden se odjelo na 360 tisíc kilometrů, a to bez zásadních problémů.

Na nový provoz ve Zlínském kraji jsme se připravovali dlouhodobě. Nakoupili jsme nové autobusy, v prosinci je oživili, přijali jsme mezi nás nové řidiče i další zaměstnance,“ říká Jaromír Walaski, ředitel Arrivy Morava a doplňuje: „Byla to dvouletá cesta, kterou jsme završili úspěšným rozjezdem vysoutěžených linek.“

Ve zlínské provozovně má Arriva 69 autobusů obvyklé 12metrové délky. Na 38 linkách a 619 spojích v pracovní den obslouží na 537 zastávek. V sobotu jezdí spojů méně, vyjede jich téměř 180, v neděli přes 160.

Dvacet nových autobusů SOR koupila Arriva Morava pro obsluhu linek na Zlínsku. Foto Miroslav Halász, Arriva Morava
Deset autobusů v bílé barvě je značky Iveco Crossway LE. Foto Miroslav Halász, Arriva Morava
Interiér vozů je v barvách Zlínského kraje. Foto Arriva
C.I.E.B
MAN truck bus
Zliner