Do Prahy se vrací tramvajová linka č. 19
4. června odpoledne vyjedou historické vozy evidenčních čísel 2110 a 2172 s historickým vlečným vozem 1530 a muzejní KT8D5 ev. č. 9048 na trase mezi Pankráci a Vozovnou Strašnice. Foto Muzeum MHD
U příležitosti zahájení provozu linky č. 19 a na zrekonstruované trati mezi Pankrácí a Nuslemi chystá dopravní podnik 4. června speciální jízdy historickými tramvajemi.
Středa, 26. května 2021, rebus
Rekonstrukce tramvajové trati mezi Pankrácí a Nuslemi pokračuje podle harmonogramu a v pátek 4. června 2021 plánuje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obnovit tramvajový provoz v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác. Současně s tím se do pražských ulic od soboty 5. června 2021 po 9 letech opět vrátí tramvajová linka č. 19, která bude jezdit až ke stanici metra Pankrác po nedávno postavené nové trati.

První etapu rekonstrukce tramvajové tratě v oblasti Pankráce a Nuslí, konkrétně od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Veselí a Na Pankráci DPP zrealizoval loni na podzim. Od sobotního rána 27. března 2021 DPP navázal na druhou etapu prací, během které zrekonstruoval tramvajovou trať v úseku od křižovatky ulic Na Veselí a Na Pankráci po křižovatku Vladimírovy a Nuselské ulice. DPP dokončí rekonstrukci tramvajové tratě v Táborské, Vladimírově a v ulici Na Pankráci během příštího pátku 4. června 2021. V okolí Pražského povstání díky rekonstrukci vzniknou úplně nové tramvajové zastávky společné pro tramvaj a autobus.

Speciální jízdy v pátek 4. června 2021 odpoledne
Kdo si bude chtít projet novou i zrekonstruovanou tramvajovou trať již v předstihu, bude mít možnost si zakoupit speciální jízdy pro veřejnost, které DPP připravil na pátek 4. června 2021 na odpoledne. DPP vypraví pro fanoušky MHD sérii celkem 23 jízd historickými motorovými vozy evidenčních čísel 2110 a 2172 s historickým vlečným vozem 1530 a muzejní KT8D5 ev. č. 9048 na trase mezi Pankráci a Vozovnou Strašnice. Jako první vyjede historický vůz ev. č. 2110 s vlečným vozem 1530 ze zastávky Vozovna Strašnice směr Pankrác. V opačném směru, z Pankráce k Vozovně Strašnice jako první vyjede muzejní vůz KT8D5 ev. č. 9048. Fanoušci MHD budou mít možnost si vybrat z 12 jízd ve směru z Pankráce a 11 jízd ve směru od Vozovny Strašnice. Na poslední jízdy historické a muzejní vozy vyjedou v 16:58 z Pankráce a v 17:34 od Vozovny Strašnice. Doba jedné jízdy je zhruba 20 minut. Cena jízdenky činí jednotně 50 Kč a je možné je zakoupit na Fanshopu DPP.

Od soboty 5. června 2021 bude zahájen provoz tramvajové linky č. 19
Linka č. 19 bude jezdit ve všední dny i o víkendech od rána až do pozdního večera. Budeme na ni nasazovat obousměrné kloubové tramvaje s nízkopodlažní částí, protože na Pankráci trať nekončí klasickou smyčkou, kde se tramvaj může otočit, ale dočasnou úvratí. Počítáme s dalším prodloužením trati, a to až ke křižovatce Budějovické a Bystřické ulice. V současnosti k tomuto úseku projektanti připravují dokumentaci pro územní a stavební řízení. Letos ji chceme mít kompletní a příští rok získat stavební povolení,“ doplňuje Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

Trasa linky č. 19 Lehovec – Nádraží Vysočany – Palmovka – Biskupcova – Želivského – Strašnická – Kubánské náměstí – Slavia – Koh-i-noor – Nádraží Vršovice – Náměstí Bratří Synků – Pražského povstání – Pankrác.  


Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE