Do Jihomoravského kraje zamíří také nové autobusy SOR
ČSAD Hodonín a BDS-BUS pořídily pro jižní Moravu celkem čtyřicet nových autobusů od SOR. Všechny nové autobusy v IDS JMK budou vybaveny odbavovacím zařízením Herman systems a infopanely BUSTEC.
Čtvrtek, 29. dubna 2021, rebus
Kromě nových autobusů Iveco Crossway vyjedou s novými smlouvami na zajištění dopravní obslužnosti v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje také nové vozy od SOR Libchavy.

Tento týden provádí KORDIS kontrolu a certifikaci celkem 17 nových autobusů SOR, které začnou v nejbližších dnech jezdit na Hodonínsku u dopravce ČSAD Hodonín. Dalších 6 kusů bude nasazeno na Znojemsku. Autobusy jsou nízkopodlažní, s výkonnou klimatizací, tmavými dvojitými okny a rozšířením prostoru pro kočárky a stojící cestující. Pro vyšší bezpečnost cestujících a řidičů jsou všechny vybaveny couvacími kamerami a uzavřenou kabinou řidiče.

Odbavovací zařízení do autobusů v Jihomoravském kraji dodává Herman systems a všechny nové autobusy (včetně značky IVECO) budou vybaveny informačními LED a LCD panely BUSTEC.

 Do června by mělo být dopravci ČSAD Hodonín dodáno dalších 12 kusů těchto autobusů a 5 dalších kusů získá dopravce BDS-BUS. Celkem tedy bude nasazeno 40 zcela nových autobusů.

Foto IDS JMK

Rošero P
IDOS