Dalších 19 Solaris Trollino jede do La Spezia
Do La Spezia přijede čtrnáct Trollino 12 metrů. Foto Solaris
Další
Solaris dodá Trollino 12 i kloubová s nejmodernější výbavou do malebného italského města La Spezia pro provozovatele ATC Esercizio S.p.A.
Úterý, 13. července 2021, rebus
Solaris jako vítěz výběrového řízení dodá dopravní společnosti ATC Esercizio SpA celkem 19 trolejbusů, 14 Trollino o délce 12 metrů a 5 osmnáctimetrových, všechny do konce roku 2022. Město La Spezia leží v jižní části provincie Ligurie na italské riviéře.

Dvanáctimetrové trolejbusy budou poháněny trakčním motorem o výkonu 160 kWh, osmnáctimetrová vozidla dvěma pohonnými jednotkami o výkonu 160 kW. Kromě toho budou vybavena bateriemi s kapacitou 45 kWh, které umožní jet bez připojení k trolejovému vedení. Trakční baterie budou dobíjeny jak na trase (in-motion), tak přes noc v depu.

Dvanáctimetrové trolejbusy přepraví 85 a kloubové 140 cestujících. Kromě standardního vybavení, jako je klimatizace, kamery a USB porty, požadoval dopravce také nejmodernější řešení ADAS (Advanced Driver Assistance System) pro podporu řízení a bezpečnou jízdu. Lepší viditelnost zajistí kamery místo bočních zrcátek MirrorEye, ty také zmenšují šířku vozidla, což je v úzkých ulicích La Spezia důležité.

Správu vozového parku a monitorování vozidel zajistí ESConnect. Provozovatel se dále rozhodl vybavit vozidla systémem počítání cestujících, který informuje řidiče i cestující o aktuálním počtu volných míst na palubě.

Nová Trollina se připojí k současným osmi, které dodal Solaris společnosti ATC Esercizio v roce 2013. V Itálii jezdí celkem 130 Trollino ve městech Ancona, Bologna, Cagliari, Milán, Moderna, Neapol, Parma, Řím a San Remo.

Řadu Trollino nabízí Solaris od roku 2001. O dva roky později, v roce 2003, byl uveden na trh první trolejbus vybavený bateriemi. Do 56 měst bylo dodáno 1 700 vozidel Trollino o délkách 12, 18 a 24 metrů. Největší počet je v provozu v Kaunasu (85 x Trollino 12) a v Miláně (80 x Trollino 18). Celkem dodal Solaris do Itálie od roku 2003 přes 1 400 vozidel s různými pohony.


Pět osmnáctimetrových Trollino bude vybaveno dvěma pohonnými jednotkami o výkonu 160 kW a bateriemi s kapacitou 45 kWh. Foto Solaris
Volvo electric